ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی و بازی‌های ویدیویی
هوش مصنوعی

مدیرعامل انویدیا: هوش مصنوعی تا 10 سال دیگر تمام پیکسل‌های بازی‌ها را در لحظه تولید می‌کند

«جنسن هوانگ» پیش‌بینی می‌کند ظرف 5 تا 10 سال آینده تمام پیکسل‌های بازی‌های ویدیویی در لحظه با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شوند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۴ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

به گفته «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا، شاید ظرف 5 تا 10 سال آینده تمام پیکسل‌های بازی‌های ویدیویی در لحظه با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شوند. او پیش‌بینی می‌کند که در پنج سال آینده در اوج تغییرات هوش مصنوعی خواهیم بود و در هر لحظه ممکن است یک نوآوری جدید ببینیم.

براساس گزارش Tom's Hardware، جنسن هوانگ پس از مراسم رونمایی تراشه هوش مصنوعی Blackwell B200 یک جلسه پرسش‌وپاسخ با مطبوعات برگزار کرد که یکی از سؤالات مربوط به پتانسیل هوش مصنوعی برای ساخت بازی‌های ویدیویی بود. هوانگ می‌گوید انتظار دارد ظرف پنج تا ده سال آینده بازی‌هایی ببینیم که پیکسل‌های آن‌ها در لحظه با هوش مصنوعی ساخته می‌شوند. به عبارت دقیق‌تر، پردازشگرهای گرافیکی هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک خواهند توانست به‌جای رندرکردن هر فریم، در لحظه گرافیک هر پیکسل از بازی را خود تولید کنند.

هوش مصنوعی در مسیر ساخت بازی‌های ویدیویی

در ماه‌های گذشته شاهد پیشرفت چشمگیر مدل‌های هوش مصنوعی مولد مانند میدجرنی و Sora در تولید تصویر و ویدیو بوده‌ایم، بااین‌حال همچنان زمان نسبتاً زیادی تا ساخت کامل یک جهان سه‌بعدی با هوش مصنوعی مانده است. اینکه هوش مصنوعی بتواند در لحظه جهان سه‌بعدی بسازد و کاربر در آن پیش برود و بازی کند، کمی دور از باور است، بااین‌حال باتوجه به گفته‌های جنسن هوانگ، شاید تا 10 سال دیگر چنین امری به واقعیت بپیوندد.

البته درحال‌حاضر نیز برخی شرکت‌ها و استودیوهای بازی‌سازی از هوش مصنوعی برای صرفه‌جویی در زمان، افزایش بهره‌وری و یا دیگر موارد استفاده می‌کنند. برای مثال شرکت یوبیسافت چند روز قبل نمونه‌های اولیه شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) مبتنی بر هوش مصنوعی را به نمایش گذاشت که «NEO NPC» نامیده می‌شوند. کاربران می‌توانند با داشتن یک آواتار با این NPCها مکالمه طبیعی داشته باشند، البته هنوز مشخص نیست این NPCها قرار است در کدام بازی این شرکت حاضر باشند.

به‌طورکلی، همه‌گیری هوش مصنوعی و متن‌بازبودن برخی مدل‌ها بدان معناست که حتی افرادی که دانش کمی در زمینه کدنویسی دارند، می‌توانند در آینده نزدیک سهم قابل‌توجهی در توسعه بازی‌های ویدیویی داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی