ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
هوش مصنوعی

مدیرعامل انویدیا: نسل بعدی هوش مصنوعی به ربات‌ها تعلق دارد

«موج بعدی هوش مصنوعی فیزیکی است. هوش مصنوعی که قوانین فیزیک را درک می‌کند. هوش مصنوعی که می‌تواند در میان ما کار کند.»

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۹

«جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا از ربات‌ها به‌عنوان موج بعدی هوش مصنوعی یاد کرده است. به عقیده هوانگ، ماشین‌های خودران و ربات‌های انسان‌نما فناوری‌های اصلی این دسته خواهند بود.

مدیرعامل انویدیا در کنفرانس توسعه‌دهندگان تایوان درباره هوش مصنوعی صحبت کرد و گفت که احتمالاً در آستانه رسیدن به موج بعدی این فناوری هستیم. هوانگ که همراه با ربات‌های انسان‌نما روی صحنه حضور پیدا کرده بود، از هوش مصنوعی فیزیکی به‌عنوان فاز بعدی فناوری AI یاد کرد.

«موج بعدی هوش مصنوعی فیزیکی است. هوش مصنوعی که قوانین فیزیک را درک می‌کند. هوش مصنوعی که می‌تواند در میان ما کار کند. همه‌چیز رباتیک خواهد شد. همه کارخانه‌ها رباتیک خواهند شد. کارخانه‌ها ربات‌ها را مدیریت خواهند کرد و آن ربات‌ها، محصولات رباتیک می‌سازند.»

توضیحات مدیرعامل انویدیا درباره ربات‌های انسان‌نما

در زمینه‌های پیچیده هوش مصنوعی مانند تولید ربات‌های انسان‌نما از نرم‌افزار و سخت‌افزارهای انویدیا استفاده می‌شود. بنابراین، اگر هوش مصنوعی فیزیکی و ربات‌های انسان‌نما فاز بعدی این فناوری محبوب باشند، غول تراشه‌سازی نیز سود بسیار زیادی خواهد کرد. هوانگ همچنین می‌گوید که ماشین‌های خودران و ربات‌های انسان‌نما در هنگام ورود به فاز «هوش مصنوعی فیزیکی» احتمالاً جزء اولین و پرکاربردترین ربات‌ها خواهند بود. او درباره ربات‌های انسان‌نما می‌گوید:

«ساده‌ترین ربات‌ها برای تطبیق با جهان، ربات‌های انسان‌نما هستند، زیرا ما جهان را برای خود ساخته‌ایم. همچنین ما بیشترین حجم داده را برای آموزش این ربات‌ها نسبت به ربات‌های دیگر داریم، زیرا بدنی مشابه با آن‌ها داریم.»

همانطور که احتمالاً بدانید، غول‌های فناوری که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند، برای پیشرفت ابزارها و مدل‌های خود به‌شدت به پردازنده‌های گرافیکی انویدیا وابسته هستند. همین امر باعث‌شده تا ارزش بازار انو‌یدیا به 3.01 تریلیون دلار برسد و با عبور از اپل، بعد از مایکروسافت، جایگاه دومین شرکت باارزش جهان را از آن خود کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی