ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT تنبل
هوش مصنوعی

OpenAI تأیید کرد: هوش مصنوعی ChatGPT در پاسخ‌دادن به کاربران تنبل شده است

برخی کاربران شکایت داشته‌اند که ChatGPT در انجام برخی کارهای ساده ولی پرزحمت تنبلی می‌کند و جواب کامل به آن‌ها نمی‌دهد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

برخی کاربران اخیراً گزارش داده‌اند که ChatGPT تنبل شده است. این هوش مصنوعی به‌جای پاسخ‌های طولانی و دقیق، صرفاً فرمول‌ و دستورالعمل‌ها را پیشنهاد می‌دهد و از کاربران می‌خواهد خودشان آن را کامل کنند. OpenAI نیز در پستی در ایکس تنبل‌شدن مدل GPT-4 را تأیید کرده است.

OpenAI در پستی در ایکس تأیید کرد که مدل GPT-4 تنبل‌ شده. در چند هفته گذشته، کاربران مختلفی در Reddit و ایکس گزارش داده‌اند که پاسخ‌های ChatGPT کمی محدود شده‌‌اند. هنگامی که کاربران از ChatGPT می‌خواهند که یک کار ساده اما پرزحمت را انجام دهد، این هوش مصنوعی به‌جای انجام آن، دستورالعمل انجام آن کار را ارائه می‌دهد.

دراینجا کاربر از ChatGPT می‌خواهد کار ساده‌ای مثل لیست‌کردن هفته‌ها در بازه تاریخی مشخصی را انجام دهد و این هوش مصنوعی این کار را ناقص رها می‌کند.

تنبل‌شدن ChatGPT و نارضایتی کاربران

این روزها فناوری هوش مصنوعی بسیار محبوب شده است، زیرا مردم راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای استفاده از این فناوری پیدا می‌کنند تا کار خود را به‌راحتی انجام دهند. یکی از معروف‌ترین هوش مصنوعی‌ها ChatGPT است که به‌راحتی در دسترس و استفاده از آن بسیار آسان است. بااین‌حال، مشکل تنبلی این هوش مصنوعی نارضایتی کاربران را از پی داشته. OpenAI اعلام کرده که در‌حال رفع این مشکل است، اما زمانی برای آن اعلام نکرده. اگر از مدل GPT-4 استفاده می‌کنید، ممکن است در برخی از پرامپت‌ها افت عملکرد را در ChatGPT مشاهده کنید. OpenAI می‌گوید این مدل از 11 نوامبر به‌روز نشده است و این شیوه رفتار توسط چت‌بات عمدی نیست.

مدل زبانی بزرگ GPT-4 پایه و اساس بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی ازجمله ChatGPT است. دقیقاً مشخص نیست که چرا مدل GPT-4 به این شرایط دچار شده، اما برخی کاربران احتمال می‌دهند که همین آپدیت‌نشدن بر تنبلی این هوش مصنوعی تأثیر داشته است. با توجه به اینکه گوگل از مدل هوش مصنوعی Gemini رونمایی کرده، ممکن است عملکرد ضعیف ChatGPT کاربران را مجاب کند به‌سوی هوش مصنوعی رقیب مهاجرت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Spaghetti
    Spaghetti | ۲۰ آذر ۱۴۰۲

    واقعا تنبل شده و جواباش پر از اشتباه و بی دقتیه و نسبت به اواسط که تازه ریلیز شده بود به شدت افت داشته، دنبال جایگزین بودم رفتم سراغ بارد ولی اونم جالب نبود. امیدوارم سریعتر درست شه

مطالب پیشنهادی