ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

OpenAI و ژاپن
هوش مصنوعی

اولین دفتر آسیایی OpenAI در ژاپن افتتاح شد؛ «سم آلتمن» به‌دنبال بازارهای جهانی

پس از شعبه‌های لندن و دوبلین، این سومین دفتر بین‌المللی این شرکت محسوب می‌شود.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

پس از گمانه‌زنی‌های مختلف درباره گسترس قلمرو OpenAI به آسیا، حالا این شرکت دفتری در توکیو، ژاپن افتتاح کرد. پس از شعبه‌های لندن و دوبلین، این سومین دفتر بین‌المللی OpenAI محسوب می‌شود. «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، در پیامی ویدیویی گفت این اولین قدم این شرکت در یک مشارکت بلندمدت با ژاپن محسوب می‌شود.

براساس گزارش رویترز، پس از هفته‌ها شایعه، OpenAI تحت حمایت مایکروسافت اکنون دفتر بین‌المللی دیگری تأسیس کرده و قلمرو خود را تا توکیو گسترش داده است. همچنین این شرکت وعده داده که یک مدل GPT-4 سفارشی به زبان ژاپنی را توسعه دهد. سم آلتمن نیز در پیامی ویدیویی گفت:

«[افتتاح دفتر توکیو] اولین قدم در برنامه‌ای است که امیدوارم مشارکتی بلندمدت با مردم ژاپن، دولت‌مردان، کسب‌وکارها و مؤسسات تحقیقاتی این کشور باشد.»

تأسیس اولین دفتر آسیایی OpenAI در ژاپن

سم آلتمن اعلام کرد که «تادائو ناکازاکی» را به‌عنوان رئیس شعبه جدید منصوب کرده است. پیش‌ازاین ناکازاکی در سرویس وب آمازون (AWS) ژاپن کار می‌کرد؛ او در اوایل سال 2024 موفق شد 14.6 میلیارد دلار سرمایه‌ برای زیرساخت ابری این کشور جذب کند.

OpenAI قول بهینه‌سازی مدل هوش مصنوعی خود را برای کسب‌وکارها و شرکت‌های داخلی ژاپن داده است تا یک مدل سفارشی GPT-4 را به‌طور خاص برای زبان ژاپنی داشته باشند. این نسخه از GPT-4 که به‌عنوان یک مدل مقرون‌به‌صرفه و سریع‌تر شناخته می‌شود، در ماه‌های آینده عرضه می‌شود و می‌تواند متون ژاپنی را ترجمه و خلاصه کند.

مایکروسافت نیز هفته گذشته اعلام کرد که در طول دو سال، 2.9 میلیارد دلار در زیرساخت‌های ابری و هوش مصنوعی در ژاپن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. ژاپن به‌رغم سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های سافت‌بانک و NTT این کشور در مدل‌های زبانی بزرگ، همچنان درزمینه هوش مصنوعی از کشورهای غربی و چین عقب مانده است. به همین دلیل افتتاح دفتر OpenAI می‌تواند نوید پیشرفت بیشتر این فناوری در این کشور را بدهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی