ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

OpenAI
هوش مصنوعی

OpenAI برای ثبت نشان تجاری GPT-6 و GPT-7 در چین اقدام کرد

با آنکه GPT-5 هنوز حتی به عرضه نزدیک نشده است، این شرکت به آینده و مدل‌های هوش مصنوعی GPT-6 و GPT-7 فکر می‌کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

OpenAI، شرکت مشهور هوش مصنوعی مستقر در ایالات‌متحده، اخیراً برای ثبت علائم تجاری GPT-6 و GPT-7 در چین درخواست داده است. این شرکت تمام تلاش خود را می‌کند تا فناوری هوش مصنوعی مولد خود را توسعه دهد. درخواست ثبت این دو نشان تجاری توسط OpenAI به معنای این است که در آینده باید منتظر نسخه‌های بسیار پیشرفته‌تر ChatGPT باشیم.

این شرکت آمریکایی که هیچ خدماتی به کاربران چینی ارائه نمی‌کند، پیش از این نیز برای علامت‌های تجاری GPT-4 ،Whisper و GPT-5 اقدام کرده بود، اما برای هیچ‌یک تأیید نهایی نگرفت. براساس گزارش SCMP، درحال‌حاضر GPT-4 بیش از 1 تریلیون پارامتر دارد، بنابراین GPT-6 و GPT-7 قطعاً پیشگام خواهند بود. به‌نظر می‌رسد درخواست‌های ثبت GPT-6 و GPT-7 هنوز در دست بررسی هستند و OpenAI در تلاش است تا مدل‌های زبانی بزرگ یا LLM خود را بهبود ببخشد.

مدل‌های زبانی بزرگ، ازجمله GPT، در خط مقدم فناوری هوش مصنوعی قرار دارند و قادر به درک و تولید زبانی مشابه زبان انسان‌ هستند. نسخه GPT-3.5 حدود 175 میلیارد پارامتر داشت، درحالی‌که طبق گزارش‌ها، GPT-4 دارای بیش از 1 تریلیون پارامتر است؛ اگرچه OpenAI این رقم را تأیید نکرده است.

توسعه نسخه‌های جدید ChatGPT ادامه دارد

سم آلتمن، بنیان‌گذار OpenAI، گفته است که این شرکت روی توسعه GPT-5 کار می‌کند. همچنین سم آلتمن می‌خواهد بودجه hd اضافی از مایکروسافت برای تحقیق و توسعه دریافت کند. به‌رغم مسائل اخیر این شرکت مانند برکناری و بازگشت آلتمن به‌عنوان مدیرعامل، این شرکت همچنان بر روی نوآوری در هوش مصنوعی متمرکز است.

همچنین اختلاف نظر پیرامون حذف آلتمن به بحث‌های داخلی در مورد پیامدهای اخلاقی و خطرات بالقوه پیشرفت‌های هوش مصنوعی دامن زد. بازگرداندن آلتمن و تأکید بر پیشرفت تحقیقات و همچنین جذب سرمایه بیشتر نشان‌دهنده تمرکز این شرکت بر توسعه هوش مصنوعی است، بااین‌حال آن‌ها باید نسبت به توسعه ایمن این فناوری هم مسئول باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی