ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Khosla
هوش مصنوعی

سرمایه گذار OpenAI: هوش مصنوعی طی 25 سال آینده اقتصاد جهانی را دگرگون می‌کند

«وینود خوسلا»، سرمایه‌گذار OpenAI می‌گوید هوش مصنوعی طی 25‌ سال آینده اقتصاد جهانی را تغییر می‌دهد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

«وینود خوسلا» سرمایه‌گذار 68 ساله و یکی از حامیان اولیه OpenAI که تاکنون بارها درباره خطرات و فرصت‌های هوش مصنوعی مطالب زیادی را مطرح کرده، حالا با انتشار پست جدیدی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) می‌گوید هوش مصنوعی طی 25‌ سال آینده می‌تواند اقتصاد جهانی را به‌صورت کامل تغییر دهد.

این سرمایه‌گذار در سال 2019 از طریق شرکت خود 50 میلیون دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد. این بزرگترین رقم سرمایه‌گذاری شرکت وی طی 15 سال گذشته بود. وینود خوسلا می‌گوید هوش مصنوعی در 25 سال آینده تأثیری زیادی روی اقتصاد می‌گذارد و شرکت‌ها باید به این موضوع توجه کنند.

سرمایه‌گذار OpenAI درباره هوش مصنوعی و اقتصاد جهانی صحبت کرد

وینود خوسلا در پست خود در ایکس به این نکته اشاره می‌کند که معیارهای فعلی تولید ناخالص داخلی و اقتصاد با رشد و توسعه هوش مصنوعی دستخوش دگرگونی‌های شگرفی خواهند شد. همانطور که گفته شد وی که از اولین حامیان OpenAI بوده است، می‌گوید انتظار دارد هوش مصنوعی اقتصاد جهانی را به‌طور اساسی تغییر دهد. او این سوال مهم را مطرح می‌کند که در چنین شرایطی و با رشد هوش مصنوعی اقدام درست چیست و شرکت‌ها باید به چه سمت‌وسویی بروند؟

این سرمایه‌گذار 68 ساله اغلب فرصت‌ها و خطراتی را که هوش مصنوعی به همراه دارد، توضیح داده است. در 12 دسامبر، وینود خوسلا به شرکت‌کنندگان در کنفرانس Brainstorm AI Fortune گفت که هوش مصنوعی تهدید بزرگی برای جهان نیست. وی همچنین در این رویداد اضافه کرد که برخی تنها روی خطرات هوش مصنوعی تمرکز می‌کنند. او معتقد است که باید نگران خطرات این فناوری باشیم ولی از سوی دیگر همین صنعت می‌تواند مزایای زیادی را به‌همراه داشته باشد. به‌علاوه او می‌گوید به‌جای نگرانی در مورد هوش مصنوعی، باید نگران چین بود.

گفتنی است که خوسلا در حوزه پیش‌بینی تأثیرات اقتصادی چشمگیری که هوش مصنوعی می‌تواند داشته باشد، تنها نیست و افراد دیگری نیز در این زمینه اظهارنظرهای مشابهی کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی