ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی GPT-5
هوش مصنوعی

OpenAI ظاهراً در تابستان مدل هوش مصنوعی GPT-5 را منتشر خواهد کرد

ظاهراً OpenAI هنوز در حال آموزش GPT-5 است و پس از آن، ایمنی مدل به‌صورت داخلی آزمایش خواهد شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

به گفته چندین منبع، ظاهراً OpenAI آماده است که در ماه‌های آینده، نسخه بعدی مدل هوش مصنوعی ChatGPT را منتشر کند. «سم آلتمن»، مدیرعامل این استارتاپ نیز به‌تازگی بدون اشاره به زمان خاصی درباره GPT-5 صحبت کرده است.

اینسایدر به‌نقل از منابع خود، در گزارش جدیدی ادعا کرده که OpenAI قصد دارد در اواسط سال جاری میلادی (احتمالاً در طول تابستان) GPT-5 را منتشر کند. همچنین ظاهراً برخی مشتریان سازمانی OpenAI، اخیراً نسخه نمایشی این مدل و پیشرفت‌های مرتبط با آن را دریافت کرده‌اند.

منبع دیگری به این نشریه اعلام کرده که OpenAI هنوز در حال آموزش GPT-5 است. پس از تکمیل فرایند آموزش، ایمنی آن به‌صورت داخلی آزمایش خواهد شد و پس از آن، وارد مرحله آزمایش «تیم قرمز» خواهد شد، فرایندی که در آن کارمندان و برخی افراد خارج از شرکت، ابزار را به روش‌های مختلفی تست می‌کنند تا پیش از در دسترس قرارگرفتن آن، مشکلاتش را پیدا کنند.

البته OpenAI هنوز برای عرضه مدل جدید خود هیچ زمانی را مشخص نکرده است و با توجه به اینکه مشخص نیست آزمایش‌های ایمنی این مدل چه زمانی به پایان خواهد رسید، تاریخ انتشار GPT-5 نیز می‌تواند با تأخیر همراه شود.

نظر مدیرعامل OpenAI درباره زمان انتشار هوش مصنوعی GPT-5

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI به‌تازگی در پادکست «لکس فریدمن» درباره زمان انتشار هوش مصنوعی GPT-5 صحبت کرد و گفت از آن اطلاعی ندارد! او در مصاحبه خود بدون اشاره به نام یا زمان خاصی گفت که OpenAI در سال 2024 «یک مدل شگفت‌انگیز» عرضه خواهد کرد.

در بخش دیگری از مصاحبه، از آلتمن پرسیده شد که درباره کدام جنبه‌های GPT-5 بیشتر هیجان‌زده است و او در پاسخ گفت که از هوشمندترشدن ChatGPT بسیار هیجان‌زده است. او همچنین گفت که ارتقا از GPT-4 به GPT-5 به اندازه GPT-3 به GPT-4 بزرگ خواهد بود.

اگر اخبار مربوط به ChatGPT را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید که در برخی گزارش‌ها ادعا شده بود که عملکرد مدل GPT-5 به‌طور بالقوه به AGI یا هوش مصنوعی جامع نزدیک خواهد شد که می‌تواند به خوبی یک انسان استدلال کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی