ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

عمران خان
هوش مصنوعی

نخست‌وزیر سابق پاکستان با کمک هوش مصنوعی از پشت میله‌های زندان سخنرانی کرد!

حزب سیاسی «عمران خان» با استفاده از هوش مصنوعی، صدای او را شبیه‌سازی و یک فایل صوتی از سخنانش را منتشر کرده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

«عِمران خان»، نخست‌وزیر سابق پاکستان، از ماه اوت (مردادماه 1402) ظاهراً به‌دلیل افشای اطلاعات محرمانه در زندان به‌سر می‌برد. اما گویا این امر مانع از آن نشد که وی از مبارزات انتخاباتی خود دست بکشد. حزب سیاسی عمران خان اخیراً یک فایل صوتی چهاردقیقه‌ای منتشر کرده است که از فناوری شبیه‌سازی صدای هوش مصنوعی برای تقلید صدای او استفاده می‌کند.

براساس گزارش گاردین، حزب «تحریک انصاف پاکستان» یا PTI با استفاده از هوش مصنوعی، پیامی چهاردقیقه‌ای از این سیاست‌مدار 71 ساله منتشر کرده که عنوان آن «تجمع مجازی» است. حزب تحریک انصاف اولین حزب سیاسی در پاکستان بود که به‌طور گسترده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی بهره برد. این حزب از اپلیکیشن‌های مختلف برای هدف قراردادن مخاطبان جوان‌تری استفاده کرد که پنج سال پیش آن‌ها را به قدرت رساندند.

نخست‌وزیر سابق پاکستان و هوش مصنوعی تقلید صدا

براساس گزارش‌ها، عمران خان یک متن کوتاه را برای حزب PTI ارسال کرد که بعداً توسط یک تیم حقوقی ویرایش شد تا بیشتر شبیه به سبک سخنرانی‌های این سیاستمدار باشد. سپس متن نهایی با استفاده از نرم‌افزار شرکت هوش مصنوعی ElevenLabs که یک ابزار تبدیل متن به گفتار و تولیدکننده صدای هوش مصنوعی است، با صدای او دوبله شد.

شاید تعجب‌آور نباشد که حامیان عمران خان این ویدیو را در رسانه‌های اجتماعی تمجید کرده‌اند. شرکت ElevenLabs می‌گوید تیم شبکه‌های اجتماعی عمران خان از تصاویر آرشیوی تجمعات قدیمی این نخست وزیر و قابلیت هوش مصنوعی ElevenLab برای شبیه‌سازی صدای این سیاستمدار استفاده کرده است.

این فایل صوتی در انتهای یک پخش زنده پنج‌ساعته از سخنرانی‌های عمران خان پخش شد. صحبت‌های او روی ویدیوهایی از داخل پاکستان به نمایش درآمد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی