ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی تولید تصویر
هوش مصنوعی

Picsart و Getty Images هوش مصنوعی تولید تصویر خود را برای رقابت با ادوبی می‌سازند

از نظر عملکرد، این ابزار شباهت بسیار زیادی به مدل Firefly متعلق به ادوبی دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

اپلیکیشن ویرایش تصویر و ویدیوی Picsart با همکاری Getty Images درحال ساخت مدل هوش مصنوعی تولید تصویر «مسئولانه و ایمن» است که با محتوای دارای مجوز آموزش داده شده است. از نظر عملکرد، این ابزار شباهت بسیار زیادی به مدل Firefly متعلق به ادوبی دارد.

Picsart در وبلاگش نمی‌گوید آزمایشگاه هوش مصنوعی این برنامه درحال ساخت مدلی سفارشی است که به مشترکین پولی این پلتفرم اجازه می‌دهد تصویر تولید کنند. همچنین هدف آن در توسعه این ابزار رفع نگرانی‌های دیرینه درمورد محتوای بالقوه‌ای است که هوش مصنوعی تولید کرده است و قوانین کپی‌رایت را نقض می‌کنند. انتظار می‌رود این ابزار «اواخر امسال» راه‌اندازی شود و از طریق سرویس‌ APIهای Picsart در دسترس باشد.

هوش مصنوعی تولید تصویر Picsart

پروژه Picsart شباهت زیادی به مدل هوش مصنوعی Firefly متعلق به ادوبی دارد که ابتدا به‌عنوان ابزار تولید تصویر مبتنی‌بر دستور به فتوشاپ اضافه شد سپس به‌صورت گسترده در دسترس برنامه‌های Creative Cloud قرار گرفت.

هرچند تیم Picsart اعلام کرده برای آموزش مدل‌هایش از محتوای دارای مجوز استفاده شده است، دقیقاً مشخص نیست آن‌ها به چه محتوایی اشاره دارند.

Getty Images نیز تاکنون روی محصولات مبتنی‌بر هوش مصنوعی دیگری کار کرده و همکاری‌های مشابهی با Bria AI و Runway داشته است. همچنین این شرکت با انویدیا برای راه‌اندازی ابزار «Generative AI by Getty Images» همکاری کرده است.

باتوجه‌به اینکه ادوبی مدل Firefly خودش را به برنامه‌های بسیار محبوبی مانند فتوشاپ، ایلاستریتور، لایت‌روم و Express اضافه کرده، ممکن است متقاعدکردن تمام کاربران به استفاده از هوش مصنوعی Picsart کمی سخت باشد. بااین‌حال، باید منتظر معرفی رسمی این ابزار هوش مصنوعی تولید تصویر باشیم تا اطلاعات بیشتری از آن منتشر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی