ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی جدید RUNWAY
هوش مصنوعی

Runway از هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدیوی Gen-3 Alpha رونمایی کرد [تماشا کنید]

Runway می‌گوید که این مدل نسبت به Gen-2 بهبودهای قابل‌توجهی داشته است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

استارتاپ هوش مصنوعی Runway جدیدترین هوش مصنوعی مولد ویدیوی خود، به‌ نام «Gen-3 Alpha»، را معرفی کرد. این هوش مصنوعی می‌تواند پرامپت‌های متنی شما را به ویدیو تبدیل کند. Runway می‌گوید این مدل نسبت به مدل پرچم‌دار قبلی، Gen-2، بهبودهای قابل‌توجهی در ساختار، سبک و حرکت سوژه‌ها داشته است.

براساس اعلام Runway، مدل جدید Gen-3 آلفا گامی است به‌سمت «مدل‌های جهانی عمومی» (General World Models). این شرکت سال گذشته از این مدل پرده برداشت. این هوش مصنوعی در روزهای آینده در دسترس مشترکین Runway، ازجمله مشتریان سازمانی، قرار خواهد گرفت.

هوش مصنوعی جدید تبدیل متن به ویدیوی Gen-3 Alpha

Runway می‌گوید Gen-3 Alpha در تولید شخصیت‌های انسانی با طیف گسترده‌ای از اقدامات، حرکات و احساسات بسیار خوب عمل می‌کند. همچنین این هوش مصنوعی به‌نحوی طراحی شده است که سبک‌ها و اصطلاحات تخصصی سینمایی را درک کند و بتواند کادربندی‌ها و صحنه‌های اصولی برای کاربران بسازد.

البته این هوش مصنوعی محدودیت‌هایی نیز دارد. مدت ویدیوهای Gen-3 Alpha حداکثر 10 ثانیه است. بااین‌حال، بنیان‌گذار Runway وعده داده Gen-3 اولین و کوچک‌ترین عضو خانواده مدل‌های متن به ویدیو این شرکت است و مطمئناً باید منتظر مدل‌های پیشرفته‌تر باشیم.

یکی از مزیت‌های این مدل جدید نسبت به Gen-2 سرعت و کیفیت عملکرد آن است که ظاهراً از Sora نیز بهتر عمل می‌کند. همان‌طور که در این گیف‌ها مشاهده می‌کنید، ویدیوهای این مدل جدید از وضوح بالایی برخوردارند. همچنین برای تولید کلیپی 5 ثانیه‌ای، باید 45 ثانیه و برای کلیپی 10 ثانیه‌ای فقط 90 ثانیه منتظر بمانید.

هنوز تاریخ دقیق عرضه عمومی این هوش مصنوعی مشخص نیست. علاوه‌براین، به‌ نظر می‌رسد این هوش مصنوعی ابتدا برای مشترکین پولی در دسترس خواهد بود. مبلغ اشتراک پولی مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت 15 دلار در ماه یا 144 دلار در سال است. بااین‌حال احتمال دارد این مدل در تاریخ نامشخصی در دسترس کاربران معمولی هم قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی