ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

بازیگران هالیوود در پی نگرانی‌ها از هوش مصنوعی، دست به اعتصاب زدند

نگرانی اصلی انجمن بازیگران سینما- فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) استفاده از هوش مصنوعی در جهت ساخت نسخه‌های دیجیتال بازیگران است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ تیر ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

پس از چندین هفته مذاکره ناموفق انجمن بازیگران سینما- فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) با اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP)، این سازمان که از حدود 160 هزار کارمند آمریکایی صنعت سرگرمی نمایندگی می‌کند، اعتصاب خود را از شب گذشته آغاز کرد. «دانکن کرابتری-ایرلند»، مذاکره‌کننده ارشد SAG-AFTRA، در بیانیه مطبوعاتی خود پیشنهادی از سوی استودیوهای هالیوودی را فاش کرد که در آن به هوش مصنوعی و ساخت نسخه‌های دیجیتال از روی بازیگران اشاره شده است و حالا هر دو طرف به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

AMPTP در بیانیه‌ای که با نشریه Deadline درباره این اعتصاب به اشتراک گذاشت، مدعی شده است که پیشنهاد آن شامل «یک پیشنهاد پیشگامانه درباره هوش مصنوعی می‌شود که از اعضای SAG-AFTRA در برابر نسخه‌های دیجیتال خود محافظت می‌کند.»

بااین‌حال، زمانی که در کنفرانس مطبوعاتی کرابتری-ایرلند از او درباره این پیشنهاد سؤال شد، مذاکره‌کننده ارشد SAG-AFTRA گفت:

«در این پیشنهاد پیشگامانه هوش مصنوعی که دیروز به ما ارائه شد، آن‌ها این موضوع را مطرح کرده‌اند که بازیگران ما باید اسکن شوند و شرکت‌هایشان صاحب آن اسکن، تصویر و نسخه دیجیتال باشند و برای هر پروژه‌ای که بخواهند، بتوانند بدون رضایت و غرامت از آن‌ها استفاده کنند.

بنابراین اگر فکر می‌کنید که این پیشنهاد پیشگامانه است، توصیه می‌کنم دوباره فکر کنید.»

اختلاف‌نظر بر سر هوش مصنوعی

یکی از اصلی‌ترین اختلاف نظرها مذاکرات بین طرفین استفاده از هوش مصنوعی مولد بوده است؛ همان‌طور که اتحادیه نویسندگان آمریکا (WGA) نیز در اعتصاب خود که از ماه اردیبهشت شروع شده، به آن اشاره کرده بود. «فران درشر»، رئیس SAG-AFTRA، در بیانیه ابتدای کنفرانس مطبوعاتی خود جمله جالب زیر را درباره هوش مصنوعی گفت:

«اگر هم‌اکنون ایستادگی نکنیم، همه ما به مشکل بزرگی گرفتار خواهیم شد. همه ما در خطر جایگزینی توسط ماشین‌ها قرار خواهیم گرفت.»

کرابتری-ایرلند شب گذشته در سخنان خود به درآمد باقی‌مانده بازیگران و تورم بالای آمریکا اشاره کرد که باعث شده است بازیگران برای تأمین هزینه‌های زندگی خود با مشکلاتی روبه‌رو شوند. او همچنین از ظهور هوش مصنوعی مولد به‌عنوان یک تهدید جدید برای زندگی بازیگران یاد کرد. با وجود این مشکلات، پس از اینکه AMPTP تصمیم‌ گرفت با پیشنهادهای SAG-AFTRA مخالفت کند، این انجمن به WGA پیوست تا یکی از تاریخی‌ترین اعتصابات صنعت سرگرمی را رقم بزند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی