ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

سم آلتمن در رویداد بیلد مایکروسافت، درباره آینده و ایمنی هوش مصنوعی صحبت کرد

آلتمن از APIها به‌عنوان بزرگ‌ترین شگفتی مربوط به هوش مصنوعی یاد کرد و گفت نسخه‌های بعدی GPT دارای هوش بیشتری خواهند بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

شب گذشته، در پایان سخنرانی افتتاحیه کنفرانس مایکروسافت بیلد، «کوین اسکات»، مدیر ارشد فناوری این شرکت از «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید و در مورد اتفاقات اخیر هوش مصنوعی و نظر خود نسبت به آینده آن صحبت کند.

براساس گزارش‌های موجود، اسکات برای شروع گفتگو از آلتمن دعوت کرد تا درباره این موضوع صحبت کند که در سال گذشته چه‌چیزی بیش از همه باعث شگفتی او در مورد هوش مصنوعی شده است. مدیرعامل OpenAI در این رابطه گفت:

«هرگز ندیده‌ام که یک فناوری به این سرعت بتواند به‌طور معناداری مورد استفاده قرار بگیرد؛ چیزهایی که مردم می‌سازند و اینکه مردم می‌دانند چگونه کارهای خود را به روشی انجام دهند که تاکنون هرگز فکرش را نمی‌کردیم. به همین دلیل داشتن یک API همیشه عالی است. دیدن چنین چیزی واقعاً جذاب بوده است.»

OpenAI مجموعه‌ای از API‌ها را ارائه می‌کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن‌ها را به پروژه‌های خود اضافه کنند و بسیاری از قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید را در دسترس قرار می‌دهد که به نفع مصرف‌کنندگان است. آلتمن در ادامه صحبت‌های خود گفت که OpenAI برای کارهایی که توسعه‌دهندگان انجام می‌دهند ارزش قائل است و این شرکت در ساخت API‌هایی که برای آن‌ها مناسب است، هدفمند بوده.

درباره آینده هوش‌مصنوعی، اسکات آلتمن را ترغیب کرد تا بدون فاش‌کردن جزئیات، چیزی را که مردم باید منتظر آن باشند، به اشتراک بگذارد. آلتمن گفت:

«مهمترین موضوع، خسته‌کننده‌ترین، بدیهی‌ترین و پیش‌پا‌افتاده‌ترین چیزی به‌نظر خواهد رسید که می‌توانم درباره آن بگویم، اما فکر می‌کنم [آینده هوش مصنوعی] بسیار عمیق‌تر از چیزی است که به‌نظر می‌رسد. مهم‌ترین نکته این است که مدل‌ها به طور کلی هوشمندتر می‌شوند.»

آلتمن در ادامه به رشد ChatGPT در بین مدل‌های GPT 3 تا 3.5 و 4 اشاره کرد و اینکه هر مدل هوشمندتر، قوی‌تر، ایمن‌تر و مفیدتر شده است. به گفته آلتمن، نسخه‌های بعدی رشد مشابهی را با هوش و سودمندی بیشتر ارائه خواهند کرد.

صحبت‌های آلتمن در مورد ایمنی هوش مصنوعی

آلتمن در بخش دیگری از سخنان خود در مورد ایمنی هوش مصنوعی صحبت کرد. او گفت که OpenAI در هنگام شروع به کار خود، زمان زیادی را صرف این موضوع کرد تا هوش مصنوعی خود به سطح قابل قبولی از ایمنی برساند. آلتمن با اشاره به GPT-4 می‌گوید که این مدل به اندازه کافی ایمن است:

«GPT-4 چندان کامل نیست [و] هنوز کارهای بیشتری برای انجام‌دادن داریم. اما به‌طورکلی به‌اندازه کافی قوی و ایمن است که بتوان آن را برای استفاده‌های مختلفی در نظر گرفت. و این کار به مقدار زیادی کار در هر دو تیم و تحقیقات اساسی نیاز داشت.»

مدیرعامل OpenAI در ادامه گفت:

«بزرگ‌ترین توصیه من این است که اکنون یک زمان خاص است و باید از آن استفاده کرد. زمان آن نیست که کار خود را به‌تعویق بیندازید یا منتظر کار بعدی باشید.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی