ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هشدار سم آلتمن درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

سم آلتمن می‌گوید عدم هماهنگی جامعه با هوش مصنوعی می‌تواند خطرناک باشد

سم آلتمن در صحبت‌های اخیر خود بار دیگر خواستار ایجاد یک نهاد نظارتی برای کنترل پیشرفت هوش مصنوعی شد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۵

«سم آلتمن»، مدیرعامل شرکت OpenAI، اخیراً درباره نگرانی‌های خود پیرامون خطرات هوش مصنوعی صحبت کرده است. او می‌گوید عدم هماهنگی اجتماعی با پیشرفت‌های هوش مصنوعی ممکن است این فناوری را خطرناک کند. او همچنین بار دیگر خواستار ایجاد نهادی نظارتی برای این فناوری شد.

براساس گزارش اسوشیتدپرس، آلتمن از طریق تماس تصویری در اجلاس جهانی دولت‌ها در دبی حاضر شد و نظرات خود را پیرامون هوش مصنوعی بیان کرد. او بار دیگر خواستار ایجاد نهادی مانند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای نظارت بر هوش مصنوعی شد؛ او گفت این فناوری سریع‌تر از آنچه انتظار داریم رشد خواهد کرد.

سم آلتمن و هوش مصنوعی

نگرانی‌های سم آلتمن پیرامون هوش مصنوعی

آلتمن در صحبت‌های اخیر خود می‌گوید که آنچه ذهن او را مشغول کرده است، ایجاد ربات‌های قاتل نیست که در خیابان انسان‌ها را بکشند، بلکه او می‌خواهد که در همین ابتدا نهادهای نظارتی ایجاد شوند تا پیشرفت هوش مصنوعی را مدیریت کنند. همچنین او می‌گوید که نمی‌خواهد OpenAI سرپرست چنین نهادی باشد.

مدیرعامل جوان OpenAI می‌گوید حالا در نقاط مختلف جهان نشست‌ها و کنفرانس‌های مختلفی درباره هوش مصنوعی برگزار می‌شود. او با تمام این سندها و پیش‌نویس‌های قوانین موافق است، چرا که هدف تمام آن‌ها یکسان است. او می‌خواهد این هدف طی سال‌های آینده در سراسر جهان اجرایی شود.

OpenAI یکی از پیشتازان فناوری دوران‌ساز هوش مصنوعی است؛ از زمان عمومی‌شدن هوش مصنوعی این شرکت، یعنی ChatGPT حواشی بسیار زیادی حول آن رخ داده. استفاده از منابع مختلف برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی و آینده نامعلوم این فناوری از مهم‌ترین جنجال‌های مربوط به این فناوری بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی