ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

زنان شاغل
هوش مصنوعی

مطالعه جدید: هوش مصنوعی عمدتاً جایگاه‌های شغلی زنان را تهدید می‌کند

بررسی‌ها نشان می‌دهمد در اکثر شغل‌هایی که در معرض خطر جایگزین‌شدن با هوش مصنوعی قرار دارند، زنان فعالیت دارند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

در شرایطی که با ظهور نسل جدید ابزارهای هوش مصنوعی، بسیاری نگران آینده شغلی خود هستند، مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد که این تحول عظیم در حوزه کار باعث می‌شود این فناوری جایگزین شغل‌هایی شود که عموماً زنان در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش بلومبرگ، شرکت Revelio Labs براساس مطالعه اداره ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا شغل‌هایی را پیدا کرده است که با بیشترین احتمال، هوش مصنوعی جایگزین آن‌ها خواهد شد. آن‌ها سپس این شغل‌ها را بر طبق جنسیت افراد تقسیم‌بندی کردند و متوجه شدند که اکثر شغل‌های در معرض خطر مثل منشی‌ها در اختیار زنان قرار دارند.

بنابراین پیشرفت‌های هوش مصنوعی هم تشدیدکننده شکاف جنسیتی در بازار نیروی کار خواهد بود؛ چرا که بسیاری از شرکت‌ها در نظر دارند که بخشی از کارمندان خود را تعدیل کنند و به‌جای آن‌ها از هوش مصنوعی بهره بگیرند. برای مثال، IBM اخیراً گفته بود که استخدام نیروهای جدید را در شغل‌هایی مثل بخش منابع انسانی که می‌توانند به‌راحتی با این فناوری جایگزین شوند، کاهش خواهد داد.

هوش مصنوعی شکاف جنسیتی در بازار کار را گسترده‌تر می‌کند؟

هوش مصنوعی به‌احتمال‌زیاد جای شغل‌هایی را می‌گیرد که شامل انجام کارهای تکراری هستند و زنان عمدتاً در این شغل‌ها فعالیت دارند. برای نمونه، هوش مصنوعی ChatGPT می‌تواند متون طولانی را به‌سرعت بازبینی و خلاصه کند، درحالی‌که انجام این کار توسط انسان‌ها زمان زیادی طول می‌کشد.

«هاکی اوزدنورن»، اقتصاددان شرکت Revelio Labs می‌گوید: «توزیع جنسیت در مشاغل مختلف منعکس‌کننده سوگیری‌هایی است که در عمق جامعه ما وجود دارد و زنان اغلب به نقش‌هایی مثل دستیار مدیر و منشی محدود می‌شوند. درنتیجه اثر هوش مصنوعی میان جنسیت‌ها نامتوازن خواهد بود.»

اوزدنورن اضافه می‌کند که برای آینده باید فرصت‌های آموزشی دوباره را مهیا کنیم تا امکان انتقال زنان به شغل‌های جدید وجود داشته باشد. او توضیح می‌دهد: «با این کار می‌توانیم از پتانسیل‌های هوش مصنوعی بهره‌مند شویم و از مهارت‌های ارزشمند و تخصص افراد کمک بگیریم.»

Revelio Labs در بخش دیگری از این گزارش می‌گوید کارمندان ماهر هم چندان نباید احساس امنیت داشته باشند. مطالعات اولیه نشان داده است که هوش مصنوعی مولد می‌تواند بر شغل‌های پردرآمد بیشتر از شغل‌های تولیدی غیرسنتی اثر بگذارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • expert_developer
    expert_developer | ۹ خرداد ۱۴۰۲

    ... زنان اغلب به نقش‌هایی مثل دستیار مدیر و منشی محدود می‌شوند
    برای آینده باید فرصت‌های آموزشی دوباره را مهیا کنیم تا امکان انتقال زنان به شغل‌های جدید وجود داشته باشد.

    واقعا استدلال‌هاشون بی معنیه! چه محدودیتی برای زنان وجود داره که سراغ مشاغل دیگه نروند؟! اینکه خودشون تمایل داشتند در این مشاغل کار کنند به دیگران چه ربطی داره؟ حالا باز با گذاشتن قانون‌های مسخره اجبار شرکتها به استخدام بیشتر زنان در مشاغلی که تعدادشون کمتره فرصت رو از کسانیکه صلاحیت بیشتری دارند می‌گیرند. اسم این کار کاملا تبعیض آمیزشون رو هم میگذارند ایجاد برابری!

مطالب پیشنهادی