ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا احتمالاً به‌زودی به چت‌بات‌های مشابه ChatGPT مجهز می‌شوند

این ابزار هوش مصنوعی که در دسترس 18 آژانس اطلاعاتی ایالات متحده مانند CIA قرار خواهد گرفت، برای جمع‌آوری داده‌های تحقیقات طراحی می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده مانند CIA نیز قصد دارند ابزار هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT خود را توسعه دهند. براساس گزارش‌های منتشر شده، هوش مصنو‌عی قرار است به این سازمان‌ها کمک کند تا بتوانند داده‌ها را برای تحقیقات در حال انجام خود فیلتر کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، مقامات سیا توضیح می‌دهند که ابزار هوش مصنوعی جدید آن‌ها برای دسترسی بهتر تحلیلگران به‌طور منبع باز ساخته خواهد شد و به‌زودی در دسترس آژانس‌های اطلاعاتی قرار خواهد گرفت. «رندی نیکسون» یکی از مقامات این سازمان اطلاعاتی توضیح می‌دهد:

«ما از روزنامه‌ها و رادیو به روزنامه‌ها و تلویزیون، روزنامه‌های و شبکه‌های کابلی، اینترنت اولیه و داده‌های گسترده رسیده‌ایم و این روند همچنان ادامه دارد.»

جنگ آمریکا و چین بر سر هوش مصنوعی

ChatGPT

در ادامه گزارش توضیح داده شده که این تصمیم بخشی از کمپین دولت ایالات متحده برای کشف و بهره برداری قابلیت‌های هوش مصنو‌عی برای رقابت با هدف چین برای تبدیل شدن به رهبر جهانی هوش مصنوعی تا سال 2030 محسوب می‌شود. نیکسون توضیح می‌دهد که ابزار هو‌ش مصنوعی سیا منابع اطلاعاتی را نمایش می‌دهد و برای انتشار سریع‌تر اطلاعات دارای ویژگی چت است.

نیکسون می‌گوید:

«سپس می‌توان آن را به سطح بعدی برد و شروع به چت کردن و پرسیدن سؤالات کرد تا پاسخ‌های مدنظر خود را دریافت کنید. مجموعه ما می‌تواند بدون هیچ محدودیتی جز هزینه‌ای که صرف آن می‌شود به رشد خود ادامه دهد.»

در حال حاضر مشخص نیست که سیا برای ابزار خود قصد دارد از کدام مدل هوش مصنو‌عی استفاده کند و همچنین آن‌ها نحوه محافظت از داده‌های جمع‌آوری شده توسط آن را به‌صورت عمومی اعلام نکرده‌اند. اما نکته‌ای که اعلام شده این است که ابزار هوش مصنوعی مذکور در دسترس 18 آژانس اطلاعاتی ایالات متحده از جمله سیا، آژانس امنیت ملی (NSA)، دفتر تحقیقات فدرال (FBI) و سایر آژانس‌های نظامی قرار خواهد گرفت و سیاستگذاران و مردم به آن دسترسی نخواهند داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۱۵ مهر ۱۴۰۲

    هوش مصنوعی رو بگذارید برای مردم بمونه

مطالب پیشنهادی