ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

AI
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی زیر ذره‌بین مقامات آمریکایی: تحقیقات علیه انویدیا، مایکروسافت و OpenAI آغاز شده است

مقامات ایالات متحده تحقیقات ضدانحصاری را در زمینه کسب‌وکارهای پررونق هوش مصنوعی انویدیا، مایکروسافت و OpenAI آغاز کرده‌اند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

مقامات ایالات متحده تحقیقات ضدانحصاری را در زمینه کسب‌وکارهای پررونق هوش مصنوعی انویدیا، مایکروسافت و OpenAI آغاز کرده‌اند.

براساس گزارش رویترز، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به بررسی احتمال نقض قوانین ضدانحصاری، در کسب‌وکار هوش مصنوعی انویدیا خواهد پرداخت. کمیسیون تجارت فدرال (FTC) نیز مسئول بررسی همکاری مایکروسافت و OpenAI خواهد بود.

مقامات به دنبال بررسی رشد سریع کسب‌وکارهای هوش مصنوعی هستند و دخالت هر دو نهاد DOJ و FTC نشان می‌دهد که تنظیم‌کنندگان قوانین در حال بررسی دقیق این صنعت هستند. اگرچه انویدیا تاکنون نقض قوانین ضد انحصاری را مرتکب نشده است، این تحقیقات می‌تواند پرونده‌های جدیدی را باز کند.

تحقیقات ضد انحصاری علیه غول‌های هوش مصنوعی: مایکروسافت، OpenAI و انویدیا تحت بررسی مقامات آمریکا

مایکروسافت سابقه طولانی در مواجهه با تنظیم‌کنندگان مقررات دارد. FTC قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های مایکروسافت در OpenAI و Inflection AI را بررسی کند. در همین حال، کارمندان سابق OpenAI در نامه‌ای عمومی نگرانی‌های خود را در مورد کمبود مقررات در بازارهای هوش مصنوعی اعلام کرده‌اند.

با رشد سریع صنعت هوش مصنوعی و ورود سرمایه‌گذاری‌های عظیم به شرکت‌هایی مانند انویدیا، مقامات به دنبال بررسی دقیق‌تر این بازار هستند. باید دید که چگونه تحقیقات DOJ و FTC می‌تواند دینامیک بازارها را تغییر دهد.

این تحقیقات نشان‌دهنده علاقه‌مندی مقامات به نظارت بر صنعت هوش مصنوعی و جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی در بازارهای در حال رشد است. باید دید که چگونه نتایج این تحقیقات می‌تواند دینامیک بازارهای هوش مصنوعی را تغییر دهد و چه تأثیری بر شرکت‌های بزرگ فناوری خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی