ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وردپرس تامبلر
هوش مصنوعی

داده‌های تامبلر و وردپرس ظاهراً برای آموزش مدل‌های OpenAI و میدجرنی فروخته می‌شوند

هوش مصنوعی قرار است با کمک داده‌های این دو وب‌سایت، عملکرد بهتری داشته باشد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

طبق گزارش‌ها، تامبلر و وردپرس قرار است محتواهای تولیدشده توسط کاربران را به شرکت‌های هوش مصنوعی بفروشند. سؤالی که اکنون پیش می‌آید این است که کدام شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی قرار است محتواهای تامبلر و وردپرس را خریداری کند؟

رسانه 404 Media گزارش می‌دهد که کمپانی «Automattic»، شرکت مادر پلتفرم‌های تامبلر و وردپرس، درحال تکمیل توافقی به‌منظور آموزش مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI و Midjourney است.

این احتمال وجود دارد که شرکت «اتوماتیک» حجم وسیعی از اطلاعات را به سرویس‌های هوش مصنوعی بفروشد. «سیل کیج»، مدیرمحصول شرکت تامبلر، با انتشار پستی درون‌سازمانی مدعی شده که Automattic آماده ارسال داده‌های خصوصی یا مرتبط با شریک است؛ درحالی‌که طبق معامله، قرار نبوده این داده‌ها فروخته شوند.

ارائه داده‌های خصوصی تامبلر و وردپرس برای آموزش هوش مصنوعی؟

گزارش حاضر می‌گوید این اطلاعات شامل محتواهای مشکوک مثل پست‌های خصوصی در وبلاگ عمومی، وبلاگ‌های حذف‌شده یا تعلیق‌شده، سؤالات بی‌پاسخ، پاسخ‌های خصوصی، محتواهای حساس و محتواهایی از وبلاگ‌های شرکای این کمپانی (ازجمله وب‌سایت موسیقی سابق اپل) است.

این پست داخلی نشان می‌دهد که مهندسان Automattic درحال تهیه لیستی از شناسه‌های محتوایی هستند که باید حذف شوند. مشخص نیست که آیا این داده‌ها قبلاً برای شرکت‌های هوش مصنوعی ارسال شده‌اند یا خیر.

اتوماتیک شرکت مادر تامبلر

انگجت به Automattic ایمیل زد تا نظر این شرکت را در مورد این گزارش بپرسد. این شرکت ادعا کرد:

«ما فقط محتواهای عمومی را که در WordPress.com و Tumblr میزبانی شده‌اند، از سایت‌هایی که با گردآوری اطلاعات مخالفت نکرده باشند، به اشتراک می‌گذاریم.»

این بیانیه خاطرنشان می‌کند که درحال‌حاضر مقررات قانونی، خزنده‌های وب شرکت‌های هوش مصنوعی را ملزم نمی‌کند که از انتخاب کاربران برای غیرفعال‌سازی عملکرد این برنامه‌ها تبعیت کنند.

به‌نظر می‌رسد که خط پایانی بیانیه کمپانی اتوماتیک با آنچه که از این معامله گزارش شده است، مطابقت دارد و بنابراین احتمالاً کمپانی اتوماتیک داده‌های انصرافی کاربران را به OpenAI نفروخته است:

«ما تا زمانی با شرکت‌های منتخب هوش مصنوعی کار می‌کنیم که برنامه‌های آن‌ها با استراتژی‌های ما همسو باشد. شرکت‌های ما به درخواست‌ها برای انصراف از گردآوری اطلاعات توسط کاربران و شرکت‌ها احترام می‌گذارد.»

به‌تازگی نیز ردیت درزمینه آموزش هوش مصنوعی، قراردادی به ارزش 60 میلیون دلار با گوگل به امضا رسانده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی