ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

امروز در فضا: تأسیس اولین ایستگاه زمینی اروپا، نیو نورسیا

نیو نورسیا اولین ایستگاه از مجموعه ایستگاه‌های زمینی است که اروپا قصد دارد در سال‌های آینده در سراسر جهان بسازد.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

در 5 مارس 2003، مراسم افتتاح اولین ایستگاه زمینی آژانس فضایی اروپا در نیو نورسیا، 150 کیلومتری شمال پرث در استرالیا برگزار شد.

تکمیل تأسیسات نیو نورسیا به‌عنوان اولین ایستگاه زمینی دیپ اسپیس، یک رویداد مهم برای آژانس فضایی اروپا بود. این ایستگاه بعداً نقش مهمی در مأموریت‌های فضایی ازجمله روزتا و مارس اکسپرس ایفا کرد.

ایستگاه‌های زمینی برای ارتباط فراسیاره‌ای، مخابره داده به یک فضاپیما یا دریافت امواج رادیویی از اجرام نجومی توسط امواج رادیویی طراحی شده است.

نیو نورسیا اولین ایستگاه از مجموعه ایستگاه‌های زمینی است که اروپا قصد دارد در سال‌های آینده در سراسر جهان بسازد تا یک شبکه دیپ اسپیس اروپایی را تشکیل دهد.

این ایستگاه شامل یک آنتن 35 متری است که امکان ارسال و دریافت در هر دو باند S و X را دارد. سازه متحرک مکانیکی 580 تن وزن دارد. مهندسان می‌توانند آن را با سرعت 1 درجه در ثانیه در هر دو محور (افقی و عمودی) بچرخانند.

آنتن نیو نورسیا یکی از بزرگ‌ترین آنتن‌های دنیا برای کاربردهای تله‌متری و ردیابی است. این ایستگاه برای ارتباطات با کارایی بالا، فضاپیماهای دورتر در فضا و مأموریت در مدارهای بسیار بیضی‌شکل که آنها را از زمین دور می‌کند ضروری است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی