ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ژاپن و آمریکا
نجوم و فضا

ژاپن احتمالاً با مأموریت آرتمیس ناسا اولین فضانورد خود را به ماه می‌فرستد

به نظر می‌آید که فضانوردی از کشور ژاپن در مأموریت آرتمیس ناسا به ماه حضور خواهد داشت.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۵ دی ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

ایالات متحده و ژاپن درحال مذاکره برای حضور یک فضانورد ژاپنی در مأموریت آینده آرتمیس هستند. مأموریت آرتمیس قصد دارد تا سال 2025 فضانوردان آمریکایی را به سطح ماه برساند. پیش از این، «کاملا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا گفته بود که این مأموریت بین‌المللی خواهد بود و یک غیرآمریکایی هم فضانوردان ناسا را همراهی خواهد کرد. او به ملیت این فضانورد اشاره نکرد و حالا به نظر می‌رسد یک فضانورد ژاپنی در این مأموریت حضور خواهد داشت.

براساس گزارش The Japan Times، کاملا هریس چند روز قبل گفت که ایالات متحده قصد دارد تا سال 2029 یک فضانورد بین‌المللی، فضانوردان آمریکایی را به سطح ماه همراهی کند، بااین‌حال، او نگفت که فرد مورد نظر از کدام کشور است. درهمین‌حال، «فومیو کیشیدا»، نخست وزیر ژاپن در نشست ستاد راهبردی توسعه فضایی تأیید کرد که این دو کشور در حال تسریع مذاکرات هستند.

همکاری ژاپن و آمریکا در کاوش ماه

هنوز فرستادن فضانورد ژاپنی از سوی دو کشور تأیید نشده است، اما با توجه به مشارکت این دو کشور و نقش مستمر ژاپن در مأموریت‌های اکتشاف فضایی، احتمال دارد آمریکا و ژاپن با هم در کاوش ماه همکاری کنند.

آژانس فضایی ژاپن (JAXA) و ناسا در گذشته نیز باهم کار کرده‌اند. ژاپن همچنین در پروژه‌های دیگر ناسا، از جمله ساخت دروازه ماه، که یک پایگاه به دور این کره است، مشارکت خواهد کرد. با توجه به این همکاری‌ها، منطقی به نظر می‌آید که فضانورد بین‌المللی مأموریت آینده آرتمیس از ژاپن باشد. شاید در سال 2024 اخبار بیشتری درمورد این همکاری به دست آید.

مأموریت آرتمیس 2 ناسا چهار فضانورد از ایالات متحده و کانادا را با فضاپیمای Orion به ماه خواهد فرستاد. این مأموریت درحال‌حاضر برای پرتاب در نوامبر 2024 (آبان ماه 1403) برنامه‌ریزی شده است. ناسا امیدوار است تا سال 2028 سفرهای سالانه‌ به ماه را فراهم کند.

علاوه‌بر بازگرداندن انسان به ماه و پیشبرد اکتشافات ماه، هدف نهایی برنامه آرتمیس کاوش مریخ است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی