ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

امروز در فضا: تیم روزتا سیارک‌های نهایی برای بازدید را انتخاب کرد

اهداف علمی روزتا همیشه شامل امکان مطالعه یک یا چند سیارک از فاصله نزدیک بود. بنابراین دو سیارک برای بازدید توسط فضاپیما انتخاب شدند.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

11 مارس 2004، تیم مأموریت روزتا انتخاب نهایی سیارک‌هایی را انجام داد که روزتا در طول سفر خود به دنباله‌دار 67p یا چوریوموف-گراسیمنکو از نزدیک مشاهده خواهد کرد.

استینز و لوتتیا دو خرده سیارک هستند که در کمربند سیارکی، بین مدار مریخ و مشتری قرار دارند. این دو سیارک برای بازدید توسط فضاپیما انتخاب شدند.

روزتا کاوشگر سازمان فضایی اروپا بود که در سال 2004 مأموریت خود را آغاز کرد. فضاپیما در طول مأموریتش درصدد رمزگشایی از معمای منظومه شمسی بود و اطلاعات زیادی را در این زمینه در اختیار دانشمندان قرار داد.

فرآیند نزدیکی این کاوشگر به دنباله‌دار 67پی از سال 2014 آغاز شد.

اهداف علمی روزتا همیشه شامل امکان مطالعه یک یا چند سیارک از فاصله نزدیک بود. بااین‌حال، تنها پس از پرتاب روزتا و قرارگیری آن در مدار بین سیاره‌ای، مدیران مأموریت آژانس فضایی اروپا امکان ارزیابی میزان سوخت واقعی برای پرتاب‌ها را پیدا می‌کنند.

اطلاعات مرکز عملیات فضایی اروپا (ESOC) در آلمان، تیم روزتا را قادر ساخت تا یک جفت سیارک را متناسب با مقدار سوخت انتخاب کنند.

بررسی سیارک‌های منظومه شمسی می‌تواند ابعاد جدیدی را درمورد تاریخچه منشأ زیست در زمین، به روی ما بگشاید. یافته‌های این فضاپیما نظریه‌ای که ادعا می‌کرد دنباله‌دارها بذر حیات را در کره زمین کاشته‌اند، تقویت کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی