ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
نجوم و فضا

رویترز: بی‌توجهی اسپیس‌‌ایکس به اصول ایمنی، کارمندان زیادی را مجروح کرده است

600 کارمند اسپیس ایکس در گزارشی به رویترز اعلام کرده‌اند که در محل کار خود به‌دلیل عدم توجه به اصول ایمنی مجروح شده‌اند.

اسپیس ایکس که ازجمله مهم‌ترین شرکت‌های صنعت فضایی محسوب می‌شود، ظاهراً به ایمنی کارمندان خود توجه زیادی ندارد، زیرا براساس تحقیقات جدیدی که منتشر شده است، تاکنون 600 کارمند در محل کار این شرکت مجروح شده‌اند و حتی یک مورد مرگ گزارش شده است.

رویترز در گزارش خود با چند کارمند فعلی و سابق اسپیس ا‌یکس صحبت کرده و سوابق آن‌ها را بررسی کرده است. طبق این گزارش، بیش از 100 کارگر حادثه بریدگی یا جراحت، 29 نفر شکستن استخوان‌ها یا دررفتگی، 17 نفر «له‌شدن» دست یا انگشتان خود و 9 نفر آسیب‌های سر مانند شکستگی جمجمه یا ضربه مغزی را گزارش کرده‌اند. همچنین پنج گزارش سوختگی و برق‌گرفتگی، هشت حادثه منجر به قطع عضو و هفت جراحت چشم در کارخانه‌های اسپیس ایکس روی داده است.

مشکلات محل کار اسپیس ایکس

کارمندان اسپیس ایکس محل کار این شرکت را آشفته توصیف کرده‌اند که در آن کارمندان اغلب آموزش داده نمی‌شوند و فشار بیش‌ازحد کار آن‌ها باعث می‌شود تا از رویکردهای ایمنی چشم‌پوشی شود. «تام مولین»، مهندس سابق اسپیس ا‌یکس، به رویترز گفت:

«تصور ایلان ماسک مبنی بر اینکه اسپیس ایکس مأموریت دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به مریخ برود و بشریت را نجات دهد، در تمام قسمت‌های شرکت نفوذ کرده است. این شرکت کنار گذاشتن هرچیزی ازجمله ایمنی کارمندان را که ممکن است دستیابی به این هدف را مختل نماید، توجیه می‌کند.»

اسپیس ا‌یکس همچنان گزارش مربوط به حوادث محل کار خود را به اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات‌متحده (OSHA) ارائه نکرده است. OSHA و کالیفرنیا OSHA که رگولاتوری‌های دولتی ایمنی در محل کار محسوب می‌شوند، اسپیس‌ ایکس را به‌دلیل تخلفات مربوط به مرگ یک کارگر و هفت حادثه جدید دیگر، مجموعاً 50,836 دلار جریمه کرده‌اند. در مقابل، اسپیس‌ ایکس اتهامات مربوط به نادیده‌گرفتن ایمنی کارگران را رد کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | 4 هفته قبل

    رفتن گشتن سوابق کارمندان رو دراوردن و در طول چندین سال 600 مورد حادثه پیدا و ردیف کردن و باهاش کل اسپیس ایکس رو زیر سوال بردن

مطالب پیشنهادی