ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

امروز در فضا: ماهواره رصد زمین، ورلدویو ۳ به مدار پرتاب می‌شود

ورلدویو ۳ با موشک اطلس ۵ از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا به پرواز درآمد و از آن زمان تاکنون به دور زمین می‌چرخد.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۳:۳۰

در ۱۳ آگوست ۲۰۱۴، شرکتی به‌نام دیجیتال گلوب ماهواره‌ای را به فضا پرتاب کرد که در آن زمان تیزبین‌ترین ماهواره تمام دوران بود. ورلدویو ۳ یک ماهواره تصویربرداری با وضوح بالاست که می‌تواند ویژگی‌هایی به اندازه ۳۱ سانتی‌متر را تشخیص دهد.

ابزارهای این ماهواره به آن اجازه می‌دهد تا از میان مه و دود نگاه کند و سطح زمین را با جزئیات ببیند. این جزئیات برای یک فضاپیمای غیردولتی بی‌سابقه است.

ورلدویو ۳ با موشک اطلس ۵ از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا به پرواز درآمد و از آن زمان تاکنون به دور زمین می‌چرخد.

از تصاویر ماهواره‌ای ورلدویو ۳ در سال ۲۰۱۵ توسط یک تیم بین‌المللی باستان‌شناسان برای کشف چیزی که به عقیده آنها محل سکونت وایکینگ‌ها در پوینت رز، نیوفاندلند است، استفاده شد.

از سال ۲۰۲۰، دانشمندان از ورلدویو ۳ برای شمارش و شناسایی گونه‌های حیات وحش، ازجمله فیل‌های آفریقایی استفاده می‌کنند. با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، نیازی به حضور زمینی برای نظارت بر فیل‌ها نبود.

این تیم یک مجموعه داده آموزشی از هزار فیل ایجاد کرد و و نتایج را با عملکرد انسان مقایسه کرد.

مجموعه گسترده باندها به دیجیتال گلوب اجازه می‌دهد تا داده‌های بیشتر و بهتری تولید کند که سازمان‌های دولتی می‌توانند از آنها برای انجام وظایف اجتماعی مانند نظارت بر وضعیت جنگل‌ها و زمین‌های کشاورزی، ردیابی گسترش آتش‌سوزی‌ها و برنامه‌ریزی زیرساخت‌های شهری استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی