ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
کسب و کار

آمازون زندانی در هلند را به دفتر جدید خود تبدیل کرد [تماشا کنید]

گزارش‌هایی از یک دفتر عجیب آمازون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که درون یک زندان تعطیل‌شده در کشور هلند قرار دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

آمازون سال 2022 فضای کار جدیدی را در شهر «هارلم» هلند راه‌اندازی کرد. اما نکته غیرعادی و جالبی که در مورد آن وجود دارد و اخیراً در شبکه‌های اجتماعی مورد‌توجه قرار گرفته، این است که دفتر آمازون در داخل یک زندان ‌تعطیل‌شده تأسیس شده است.

براساس گزارش اینسایدر، زندان De Koepel یا «زندان گنبدی هارلم» سال 1901 افتتاح و سال 2016 تعطیل شد. همچنین پس از بسته‌شدن، De Koepel برای مدت کوتاهی به‌عنوان پناهگاه مهاجران سوری مورد استفاده قرار گرفت. اخیراً یکی از کارمندان آمازون ویدیویی از این دفتر را از طریق تیک‌تاک به نمایش گذاشت و سپس آن را در شبکه اجتماعی ایکس نیز منتشر کرد. در ادامه می‌توانید این ویدیو را مشاهده کنید.

دفتر آمازون در یک زندان تعطیل‌شده در هلند

در این ویدیو شاهد چند سلول از زندان سابق هلند هستیم و لوگوی AWS درست در بالای شماره هر سلول دیده می‌شود. طبق گفته این کاربر، هر سلول شامل مبلمان اداری و صندلی‌هایی می‌شود و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان اتاق جلسات استفاده کرد.

این زندان یک ساختمان گنبدی‌شکل است که سلول‌های آن در چندین طبقه قرار گرفته‌اند. همچنین از نظر طراحی، De Koepel شباهت زیادی با زندان‌های سبک معماری سراسربین دارد که در آن‌ها نگهبان‌ها می‌توانند به‌طور کامل زندانی‌ها را تحت نظر داشته باشند اما زندانیان متوجه نمی‌شود که چه زمانی تحت نظر هستند.

بنابراین استفاده از ساختمانی با این طراحی توسط آمازون از دیگر نکات قابل‌توجه این تصمیم محسوب می‌شود، زیرا غول تجارت الکترونیک به‌دلیل نظارت دائم کارمندان خود تاکنون بارها مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین رابطه، اخیراً گزارشی توسط یک مستندساز منتشر شده بود که در آن به فشار کاری بسیار زیاد رانندگان این شرکت اشاره داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی