ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

آرم بخشی از سهام رزبری پای را تصاحب کرد

به‌نظر می‌رسد که ARM می‌خواهد حضور پررنگ‌تری در بازار اینترنت اشیا (IoT) داشته باشد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۴ آبان ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

رزبری پای از زمان حضورش در بازار از CPUهای مبتنی بر معماری ARM استفاده می‌کند. حالا پیوند این شرکت‌ها مستحکم‌تر از گذشته شده، چرا که آرم بخش کوچکی از سهام رزبری پای را تصاحب کرده است. اگرچه جزئیات این قرارداد مشخص نشده، اما شرکت‌ها می‌گویند یک سرمایه‌گذاری استراتژیک انجام شده است.

به‌نظر می‌رسد که ARM می‌خواهد حضور پررنگ‌تری در بازار اینترنت اشیا (IoT) داشته باشد. «پل ویلیامسون»، معاون ارشد و مدیرکل بخش اینترنت اشیا ARM، در بیانیه‌ای وجود پلتفرم‌هایی مانند رزبری پای را برای پیشبرد پذیرش دستگاه‌های اینترنت اشیا ضروری دانسته است:

«با رشد سریع برنامه‌های پیشرفته و اندپوینت هوش مصنوعی، پلتفرم‌هایی مانند رزبری پای که با معماری ARM ساخته می‌شوند، برای پیشبرد پذیرش دستگاه‌های اینترنت اشیا با کارایی بالا در سطح جهانی از طریق نوآوری سریع‌تر و آسان‌تر برای توسعه‌دهندگان، حیاتی هستند.»

سرمایه‌گذاری آرم در رزبری پای

رزبری پای 5

بسیاری از توسعه‌دهندگان از رزبری پای برای ساخت کامپیوترهای ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند. طبق گزارشی، از سال 2020، بیش از نیمی از تمام دستگاه‌های رزبری پای برای اهداف تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

یکی دیگر از دلایل سرمایه‌گذاری آرم در رزبری پای می‌تواند مربوط به رشد طراحی پردازنده متن‌باز RISC-V باشد. RISC-V می‌تواند هزینه شرکت‌ها برای طراحی پردازنده را کاهش دهد. درحال‌حاضر کوالکام و گوگل مشغول کار روی یک پلتفرم RISC-V برای دستگاه‌های پوشیدنی مبتنی بر Wear OS هستند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها روی پردازنده‌های RISC-V کار می‌کنند که می‌توانند به رقیبی برای رزبری پای تبدیل شوند.

طبق گزارش‌ها، آرم، RISC-V را یک تهدید برای کسب‌وکار خود می‌داند. آرم ظاهراً گفته است که اگر بازار از معماری RISC-V پشتیبانی کند، مشتریان این شرکت به سراغ آن می‌روند و از معماری رایگان و متن‌باز استفاده می‌کنند. با توجه به این موضوع، سرمایه‌گذاری در رزبری پای می‌تواند یک اقدام مثبت برای آرم تلقی شود و حضورش در بازار را گسترده‌تر از گذشته کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی