ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پتنت‌های چین
کسب و کار

جهش نوآوری‌ها در چین ادامه دارد؛ ثبت بیش از 1.6 میلیون پتنت در سال 2023!

چین با یک جهش 25.7 درصدی نسبت به سال 2022، تا پایان سال 2023 بالغ بر 1.66 میلیون پتنت ثبت کرده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

چین به تعداد پتنت‌ها، محصولات و اختراع‌های متنوع‌ خود مشهور است؛ حالا آخرین آمار و ارقام از این کشور پرجمعیت آسیایی افزایش چشمگیر پتنت‌ها را نشان می‌دهد. چین با یک جهش 25.7 درصدی نسبت به سال 2022، تا پایان سال 2023 بالغ بر 1.66 میلیون پتنت ثبت کرده است. با چنین رویه‌ای، به‌نظر می‌رسد که چین قصد دارد درزمینه فناوری در صنایع مهم پیشتاز باشد.

براساس گزارش گیزموچاینا، چین در سال 2023 حدود 1.66 میلیون پتنت ثبت کرد. به عبارت دیگر، به‌ازای هر 10 هزار فرد چینی، 11.8 اختراع به ثبت رسیده است. شاید در نگاه اول چنین مقیاسی کوچک به‌نظر برسد، اما چین سعی دارد تمرکز خود را بر اختراع‌های کاربردی و خلاقانه بیشتر کند. چین می‌خواهد در صنایع استراتژیک نوظهور اختراعات خود را افزایش دهد. اکنون از کل مجموع پتنت‌های سال 2023، حدود 1.17 میلیون پتنت (حدود 70 درصد) در زمینه‌های استراتژیک مهم ثبت شده‌اند.

افزایش پتنت‌های چین در سال 2023

چین و پتنت

افزایش پتنت‌ها به‌خودی‌خود نشان‌دهنده پیشرفت در صنعت نیست و باید این اختراع‌ها وارد چرخه کسب‌وکارهای مختلف شوند. البته چین در این زمینه نیز پیشرفت داشته است. این کشور با رشد 37.4 درصدی اختصاص وام به این پتنت‌ها، به شرکت‌های مختلف اجازه می‌دهد تا این پتنت‌ها تجاری شوند یا کاربرد آن‌ها در صنعت عیان گردد. به‌طور کلی، چین به بستر و اکوسیستم‌هایی که چنین پتنت‌ها و ایده‌هایی در آن رشد می‌کنند، اهمیت داده است.

نوآوری برای کشوری مانند چین بسیار حائز اهمیت است، زیرا باعث رشد اقتصادی، افزایش رقابت جهانی و رفع مسائل پیچیده می‌شود. چین با سرمایه‌گذاری در نوآوری و ابزارهای فناوری کمک می‌کند تا صنایع سنتی این کشور به جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژی مجهز شوند. این کشور وسیع در چند سال اخیر روی انرژی پاک و صنایع بیوتکنولوژی نیز تمرکز کرده است.

چین همچنین در سال 2023 ظرفیت تولید برق خورشیدی خود را به میزان خیره‌کننده 55.2 درصد افزایش داده که یک رکورد جهانی محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • نیماا
  نیماا | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  برای چین هم مالش انجام میدین جدیداً؟
  آب ببرتون.

  • expert_developer
   expert_developer | ۱ اسفند ۱۴۰۲

   از نظر شما گزارش اخبار علمی و تکنولوژیک چین مالش محسوب میشه ولی گزارش اخبار مثلا آمریکا یا اروپا نه؟!
   خیلی دوست دارم بفهمم که یک نفر دقیقا چطور میشه که چنین منطقی پیدا میکنه چون متاسفانه این روزها مثل شما زیاد میبینم.

مطالب پیشنهادی