ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

وال‌استریت ژورنال: مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک، مدیران تسلا را نگران کرده بود

وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از مدیران تسلا مدعی شده که ایلان ماسک از مواد مخدر استفاده می‌کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۷ دی ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۱

روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی تازه مدعی شده است که چند مدیر تسلا بابت مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک اظهار نگرانی کرده‌اند. ظاهراً هیئت‌مدیره این شرکت اعتقاد دارد که ماسک تحت تأثیر مواد مخدر، توییت جنجالی خود درباره تأمین سرمایه برای خصوصی‌کردن این شرکت را زده است.

یکی از مدیران سابق تسلا به وال‌استریت ژورنال اعلام کرده که مصرف مواد مخدر و رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی توسط ایلان ماسک باعث شد که او تصمیم بگیرد دوباره برای حضور در هیئت‌مدیره این شرکت اقدام نکند.

«لیندا جانسون رایس» که دو سال در هیئت‌مدیره تسلا فعالیت کرده است، می‌گوید بیش از یک‌ بار به دیگر اعضای هیئت‌مدیره درباره نگرانی‌های خود پیرامون مصرف مواد توسط ماسک اطلاع داده است. او همچنین به‌طور غیررسمی از هیئت‌مدیره خواسته بود تا درباره مصرف مواد مخدر توسط ماسک تحقیق کنند، اما نگرانی‌هایش نادیده گرفته شدند.

مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک

گزارش وال‌استریت ژورنال به‌طور مفصل به تلاش‌های مدیران تسلا برای کنترل مصرف مواد مخدر توسط ماسک و رفتارها و اظهارات عجیب او در ملأ عام پرداخته است. به ادعای منابع آگاه به ماجرا، ظاهراً ماسک از موادی همچون کتامین، ال‌اس‌دی، کوکائین، مجیک ماشروم و اکستازی مصرف می‌کرده است.

ایلان ماسک در برنامه جو روگن

برخی از مدیران کنونی تسلا ظاهراً برای کنترل رفتارهای ماسک به برادرش «کیمبال» متوسل شده‌اند، اما وال‌استریت ژورنال می‌گوید آن‌ها مراقب بودند که در بیان نگرانی‌هایشان به استفاده از «مواد مخدر» اشاره نکنند.

این روزنامه می‌گوید برخی از مدیران تسلا معتقدند که ایلان ماسک توییت معروف سال 2018 مبنی بر تأمین سرمایه برای خصوصی‌کردن تسلا با قیمت 420 دلار به‌ازای هر سهم را تحت تأثیر مواد مخدر زده است. این توییت یک روز بعد موجب افزایش قیمت سهام این شرکت شد، اما درنهایت تحقیقاتی را از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) آغاز کرد که به جریمه‌ای 40 میلیون دلاری علیه ماسک منجر گردید.

ایلان ماسک به نویسنده کتاب زندگی‌نامه خود اعلام کرده بود که استفاده از مواد غیرقانونی را نمی‌پسندد، اما او ظاهراً به برخی افراد گفته بود که دوزهای پایینی از کتامین را مصرف می‌کند. او همچنین یک بار در پادکست «جو روگن» ماریجوانا مصرف کرده بود که این اقدام بسیار خبرساز شد.

یکی از وکلای ایلان ماسک در واکنش به این گزارش اعلام کرده است که او به‌طور مرتب در اسپیس‌ایکس آزمایش مواد می‌دهد و هرگز در این آزمایش‌ها سرافکنده نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • peyman17
  peyman17 | ۲۱ دی ۱۴۰۲

  این خبر فقط برای این کار شده که ایلان ماسک رو تخریب کنن همین
  دیگه مثل سابق نیست هر چی رسانه های سنتی دیکته کنن مردم به راحتی قبول کنن

 • Nnb
  Nnb | ۱۷ دی ۱۴۰۲

  تخریب رسانه ها
  احیانا ارتباطی به توییت ماه گذشته ایشون نداره؟

مطالب پیشنهادی