ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مارک لوکوفسکی
کسب و کار

عدم تعهد گوگل به حوزه واقعیت افزوده باعث جدایی مدیر نرم‌افزاری این بخش شد

مدیر بخش سیستم‌عامل واقعیت افزوده گوگل اعلام کرد که به‌دلیل بی‌ثباتی در تعهد این شرکت به حوزه AR، ماونتین ویو را ترک می‌کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۰ تیر ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

گوگل در اواخر سال 2021 رئیس بخش سیستم‌عامل واقعیت افزوده (AR) متا را به استخدام خود درآورد. او حالا از ترک این شرکت خبر داده و این تصمیم خود را متأثر از تغییرات مدیریتی درزمینه واقعیت افزوده و تعهد و نگاه بی‌ثبات گوگل به این حوزه دانسته است.

«مارک لوکوفسکی»، مدیر سابق مهندسی سیستم‌عامل و پلتفرم نرم‌افزاری محصولات واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی (XR) گوگل، در توییتی اعلام کرد که تغییرات مدیریتی در گوگل و عدم تعهد این شرکت به حوزه واقعیت افزوده در تصمیم او برای جدایی از این شرکت تأثیر مهمی داشته است.

مارک لوکوفسکی بخش AR گوگل را ترک کرد

منظور لوکوفسکی از تغییرات مدیریتی در گوگل احتمالاً ترک «کلی بیور» (Clay Bavor) است که چند ماه پیش از این شرکت جدا شد. علاوه‌براین، گزارشی در ماه گذشته مدعی بود که گوگل دائماً درحال تغییر استراتژی توسعه عینک هوشمند خود بوده و درنهایت این پروژه را در آغاز سال 2023 به‌طور کامل لغو کرده است.

به‌دنبال خروج بیور، مسئولیت اداره پروژه‌های AR به «هیروشی لاکهیمر» از واحد پلتفرم‌ها و اکوسیستم‌ها و «ریک استرلو» از واحد دستگاه‌ها و خدمات واگذار شد. درحال‌حاضر مشخص نیست که تیم لوکوفسکی دقیقاً مشغول کار روی چه پروژه‌ای بوده است، اما چند وقت پیش در یک گزارش به نرم‌افزار یا سیستم‌عامل کوچکی برای واقعیت ترکیبی در عینک‌های هوشمند اشاره شده بود.

بااین‌حال، نمی‌دانیم که این نرم‌افزار مبتنی بر اندروید بوده یا از صفر برای AR/XR ساخته شده بود. قبلاً در آگهی‌های استخدام در این تیم گفته شده بود که آن‌ها به‌دنبال فردی با آگاهی به کرنل لینوکس و مدل درایورها می‌گردند که تجربه توسعه سیستم‌عامل‌های بی‌درنگ (RTOS) را هم داشته باشد.

توییت لوکوفسکی پیام روشنی را درباره آینده پروژه‌های واقعیت افزوده گوگل ارائه نمی‌کند و باید ببینیم این شرکت درنهایت در چه مسیری حرکت خواهد کرد. گفتنی است که لوکوفسکی متا را هم در همان حوالی زمانی ترک کرده بود که این شرکت تصمیم داشت توسعه سیستم‌عامل جدید برای هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده خود را متوقف کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی