ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
کسب و کار

تحلیلگر بازار: درآمد مایکروسافت با هوش مصنوعی تا ۲۰۲۷ حدود ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند

درآمد مایکروسافت به‌واسطه برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۷ در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

«کرک ماترن»، تحلیلگر Evercore ISI، در یادداشت تحقیقاتی پیش‌بینی می‌کند که درآمد مایکروسافت به‌واسطه برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۷ در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.

این تحلیلگر بازار می‌گوید ارزش سهام مایکروسافت نیز به‌واسطه استفاده بیشتر از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی جهش چشمگیری خواهد داشت. کرک ماترن پیشبینی می‌کند ارزش سهام این شرکت از ۳۳۷ دلار با رشد حدود ۲۰ درصدی به حدود ۴۰۰ دلار خواهد رسید. بعد از انتشار این تحلیل، ارزش سهام مایکروسافت حدود ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرد و به ۳۳۴.۶۸ دلار رسید.

افزایش ۱۰۰ میلیارد دلاری درآمد مایکروسافت به‌واسطه استفاده از هوش مصنوعی

مایکروسافت در تلاش است تا برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را به پلتفرم و محصولات خود اضافه کند و از طریق نوآوری‌های این حوزه بتواند به دستاوردهای خوبی دست پیدا کند. شواهد اولیه نشان می‌دهند که این شرکت قصد دارد رویکردی تهاجمی در این زمینه در پیش بگیرد و همین استراتژی می‌تواند دستاوردهای مالی بسیاری برای مایکروسافت به‌دنبال داشته باشد.

همان‌طور که گفته شد، ماترن در یادداشتی تحقیقاتی اعلام کرده است که افزودن هوش مصنوعی به مجموعه محصولات و پلتفرم‌های مایکروسافت می‌تواند جهش ۱۰۰ میلیارد دلاری درآمد برای این شرکت به‌همراه داشته باشد.

بی‌شک هوش مصنوعی می‌تواند دستاوردهای زیادی به‌همراه داشته باشد و مایکروسافت نیز در همین مسیر گام برمی‌دارد. همین مسیر می‌تواند به افزایش درآمد شرکت منجر شود.

کرک مارتن در یادداشت خود به این موضوع اشاره کرده است که مایکروسافت از سه طریق درآمدی افزایشی از هوش مصنوعی ایجاد می‌کند. او معتقد است که این شرکت با افزودن نرم‌افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در نرم‌افزارهای خود ازجمله آفیس و بخش‌های مربوط به کسب‌وکار می‌تواند کسب درآمد کند.

همچنین از زاویه دیگری با افزایش تقاضا برای رایانش ابری، مایکروسافت می‌تواند تجارت ابری شرکت را بهبود ببخشد. درنهایت به‌عنوان سومین مورد، مایکروسافت با پتانسیل بینگ می‌تواند سهم بیشتری را در بازار موتورهای جستجو از آن خود کند.

حال باید دید تحلیل‌های کرک مارتن تا چه اندازه به واقعیت می‌پیوندند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی