ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل OpenAI
کسب و کار

بلومبرگ: مدیرعامل مایکروسافت از اخراج ناگهانی «سم آلتمن» از OpenAI خشمگین است

طبق این گزارش، ظاهراً هیئت‌مدیره OpenAI این تصمیم را حتی با بزرگ‌ترین شریک و سرمایه‌گذار خود، یعنی مایکروسافت مطرح نکرده بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ آبان ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

خبر اخراج «سم آلتمن» از OpenAI که روز جمعه اعلام شد، تاکنون حواشی بسیار زیادی به‌همراه داشته است. ابتدا «گرگ براکمن»، یکی دیگر از بنیان‌گذاران OpenAI، استعفای خود را اعلام کرد و پس از آن، امروز گفته شد که هیئت‌مدیره OpenAI ظاهراً درحال مذاکره با مدیرعامل اخراج‌شده برای بازگرداندن او است. حالا بلومبرگ در گزارش خود اعلام کرده که مایکروسافت و «ساتیا نادلا»، مدیرعامل آن، از تصمیم OpenAI مطلع نبوده‌اند و ساتیا از این موضوع بسیار خشمگین است.

بلومبرگ در گزارش خود می‌نویسد که مدیران شرکت مایکروسافت به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری OpenAI نیز از تصمیم هیئت‌مدیره برای اخراج سم آلتمن غافلگیر شده‌اند. به گفته شخصی که مستقیماً از تفکرات نادلا آگاه است، او از این خبر خشمگین بوده و شوکه شده است.

مایکروسافت بزرگ‌ترین شریک تجاری OpenAI محسوب می‌شود و مدل GPT-4 و فناوری تولید DALL E-3 این شرکت، هوش مصنوعی Copilot و قابلیت تولید تصویر غول ردموندی را تأمین می‌کنند. براساس گزارش بلومبرگ، به‌نظر می‌رسد که هیئت‌مدیره OpenAI برنامه‌های خود برای اخراج مدیرعامل شرکت را برای مهم‌ترین شریک خود، یعنی مایکروسافت مطرح نکرده است.

از آن زمان تاکنون اتفاقات دیگری نیز در این رابطه رخ داده؛ گزارشگر بلومبرگ در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که مایکروسافت همچنان به همکاری خود با OpenAI ادامه می‌دهد.

نکته‌ای که احتمالاً برای هیئت‌مدیره OpenAI نگران‌کننده خواهد بود، این است که امروز در گزارش دیگری گفته شد که سم آلتمن به همراه «گرگ براکمن» قصد دارند شرکت هوش مصنوعی جدیدی راه‌اندازی کنند و در صورت حمایت نادلا از آن‌ها، ممکن است وضعیت OpenAI کمی نگران‌کننده شود. بااین‌وجود، اکنون طبق آخرین گزارش‌ها، OpenAI و آلتمن درحال مذاکره با یکدیگر هستند و احتمالاً طی چند روز و حتی ساعات آینده شاهد انتشار اخبار بیشتری در این رابطه خواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی