ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

tesla
کسب و کار

تسلا با شدت‌گرفتن اعتصابات کارگری در سوئد، از دولت این کشور شکایت کرد

تسلا از اداره پست سوئد به‌دلیل همراهی با اعتصابات کارگری و عدم تحویل پلاک مشتریان شکایت کرده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

کارکنان اداره پست سوئد با هدف به نمایش گذاشتن اتحاد خود با اعتصاب کارکنان تسلا، مانع تحویل پلاک خودروهای این شرکت در سوئد شدند. همین مسئله باعث شد که روز گذشته تسلا از آژانس حمل‌ونقل دولت سوئد شکایت کند.

کارکنان اداره پست سوئد با هدف تحت فشار قرار‌دادن تسلا و به نشانه نمایش اتحاد و همبستگی با کارکنان تسلا که دست به اعتصاب زده‌اند، از تحویل پلاک‌های خودروی این شرکت خودداری کردند. حالا تسلا ادعا می‌کند که دولت سوئد باید به این موضوع رسیدگی کند و تعهد قانونی دارد که پلاک‌های خودرو را به صاحبان آن‌ها تحویل دهد.

این درحالی است که اتحادیه‌های محلی سوئدی در تلاش هستند تا تسلا را تحت فشار قرار دهند. تسلا از امضای قرارداد تعدادی از کارکنان خود شامل برخی تکنسین‌ها و مکانیک‌های خودرو ممانعت کرده است و کارکنان دست به اعتصاب زده‌اند. کارمندان اداره پست نیز در همراهی با این اعتصاب‌ها، از تحویل پلاک‌های خودروی تسلا اجتناب کرده‌اند.

تسلا از دولت سوئد شکایت کرد

روز دوشنبه، 27 نوامبر، تسلا در دادگاه شهر «نورشوپینگ» شکایتی را علیه آژانس حمل‌ونقل سوئد ثبت کرد. این شرکت در سال گذشته میلادی 9167 دستگاه خودرو به سوئد تحویل داده بود. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد که تسلا 435,059 دستگاه خودرو در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی به سوئد تحویل داده است.

حالا با توقیف پلاک خودروها و عدم تحویل آن‌ها به صاحبانشان، مشکلاتی برای تسلا به‌وجود می‌آید. به همین دلیل تسلا مجبور شده است از آژانس حمل‌و‌نقل سوئد شکایت کند. ایلان ماسک این اقدام کارکنان اداره پست را اقدامی احمقانه دانسته و با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به این رفتار واکنش نشان داده است.

بعد از انتشار این خبر ارزش سهام تسلا در روز گذشته حدود یک درصد کاهش یافت.

دولت سوئد عمدتاً در مسائل بین اتحادیه‌ها و کارفرمایان واکنش دخالت نمی‌کند و تنها در موارد حاد به موضوع وارد می‌شود. حال باید دید این موضوع به چه‌ سمت‌وسویی می‌رود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی