ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سم آلتمن و دیگر مدیران
کسب و کار

در گروه واتس‌اپی 100 مدیرعامل دره سیلیکون هم هیچ‌کس از دلیل اخراج سم آلتمن اطلاع نداشت!

بیش از 100 مدیرعامل دره سیلیکون در واتس‌اپ گروه دارند و ظاهراً حتی آن‌ها هم علت اخراج سم آلتمن از OpenAI را نمی‌دانستند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

به‌نظر می‌رسد که غول‌های فناوری دره سیلیکون از طریق یک گروه محرمانه در واتس‌اپ باهم در تماس هستند. به گفته نیویورک تایمز، بیش از 100 مدیرعامل فناوری در یک گروه واتس‌اپی در مورد موضوع اخراج سم آلتمن از OpenAI باهم صحبت کرده بودند. «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا و «درو هیوستون»، رئیس Dropbox، از اعضای این گروه هستند. ظاهراً این مدیران سرشناس هم نمی‌دانستند که چرا آلتمن اخراج شده بود.

براساس گزارش نیویورک تایمز، به‌نظر می‌رسد که غول‌های میلیاردر فناوری در مورد شایعات این صنعت تفاوت چندانی با افراد عادی ندارند. زمانی که سم آلتمن در انتهای آبان‌ماه از سمت مدیرعاملی OpenAI برکنار شد، همتایانش در دره سیلیکون مشغول حدس‌وگمان در مورد علت آن بودند. آن‌ها این کار را در یک گروه خصوصی در واتس‌اپ که شامل بیش از 100 مدیرعامل شرکت‌های فناوری است، انجام دادند.

اخراج آلتمن و گفت‌وگوی مدیران دره سیلیکون در گروه واتس‌اپ

براساس گزارش نیویورک تایمز، در تاریخ 17 نوامبر یک نفر در این گروه نوشت: «سم اخراج شد.» اما ظاهراً هیچ‌کس دلیل واقعی اخراج آلتمن را نمی‌دانست. نیویورک تایمز می‌گوید اظهارنظرهای مختلفی در این گروه مطرح شد و سؤال اصلی این بود که مگر آلتمن چه کار کرده بود که اخراج شود؟ این گروه واتس‌اپی نام‌های بزرگی مانند مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا و درو هیوستون، رئیس Dropbox را در فهرست اعضای خود دارد.

پس از برکناری ناگهانی آلتمن و قبل از اینکه او به OpenAI بازگردد، دو مدیرعامل موقت انتصاب شدند. اینکه چه چیزی منجر به برکناری آلتمن شد، هنوز مشخص نیست. پیش‌از‌این، زمانی که هیئت‌مدیره OpenAI اخراج آلتمن را اعلام کرد، در بیانیه‌ای اذعان داشت که آلتمن به‌طور مداوم در ارتباطات خود با هیئت‌مدیره صادق نبوده‌است؛ اما جزئیات بیشتری ارائه نشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی