ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تاکسی برقی کرمان‌موتور
اخبار خودرو

200 تاکسی برقی کرمان‌موتور جایگزین تاکسی‌های فرسوده تهران شدند

200 دستگاه تاکسی برقی کرمان‌موتور از نوع KMC E50A در روز دوشنبه 21 خرداد 1403 به مالکان تاکسی‌های فرسوده واگذار شد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۱۵

طبق تفاهم برقرارشده میان شهرداری تهران و کرمان‌موتور، 2000 دستگاه از تاکسی‌های برقی این شرکت جایگزین تاکسی‌های فرسوده پایتخت می‌شوند. در گام نخست این قرارداد، 200 دستگاه تاکسی برقی کرمان‌موتور در روز دوشنبه 21 خردادماه 1403 به مالکان تاکسی‌های فرسوده واگذار شد. متقاضیان این طرح با خروج تاکسی فرسوده‌شان، وام 600 میلیون تومانی از کرمان موتور و یک وام 300 میلیون تومانی از تاکسیرانی با بهره 8 درصد و بازپرداخت بلندمدت دریافت کرده‌اند.

کرمان موتور در روز دوشنبه 21 خردادماه، هزار دستگاه تاکسی برقی را به شهرداری تهران تحویل داده است. این تاکسی‌ها با رنگ مشکی و فیروزه‌ای رنگ‌آمیزی شده‌اند. هدف از ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان تاکسیرانی تهران، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و افزایش ایمنی مسافران است. شهرداری تهران تصمیم دارد تا پایان سال جاری 27 هزار تاکسی برقی را وارد سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر تهران کند. شهرداری تهران برای تأمین این تعداد تاکسی، با 11 شرکت خودروسازی قرارداد امضا کرده است.

تاکسی برقی کرمان‌موتور
تاکسی برقی کرمان‌موتور
E50A
E50A

بزرگ‌ترین مشکل پیش‌روی تاکسی‌های برقی کرمان‌موتور در شهر تهران، دسترسی به جایگاه شارژ و پیمایش مسیر است. شهرداری تهران تاکنون 74 جایگاه شارژ در سراسر شهر احداث کرده است. همچنین خودروها قابلیت شارژ در منازل با استفاده از شارژر‌های تولید داخل را دارند. بااین‌حال شهرداری مقرر کرده است که تاکسی‌های برقی در محدوده خاصی از شهر تردد داشته باشند.

نگاهی به تاکسی برقی کرمان‌موتور

خودرویی که کرمان‌موتور به‌عنوان تاکسی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تهران کرده است، KMC E50A نام دارد که نسخه الکتریکی KMC J7‌ است. قدرت این خودرو توسط تک‌موتور الکتریکی تأمین می‌شود که روی محور جلو آن قرار گرفته است. این پیشرانه الکتریکی حداکثر 190 اسب‌بخار قدرت و 340 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. جعبه دنده تک سرعته نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های جلو را در این خودرو برعهده دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی