ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرسدس بنز G کلاس
اخبار خودرو

مرسدس بنز با تولید یک مدل خاص، تولید 500 هزار دستگاه G کلاس را جشن گرفت

مرسدس بنز اخیراً به رکورد تولید 500 هزار دستگاه دست پیدا کرده و با تولید یک مدل خاص، این رکورد را جشن گرفته است.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

مرسدس بنز G کلاس یکی از نمادین‌ترین خودروهای جهان است. این خودرو از سال 1979 با همان شکل و شمایل همیشگی و بدنه مکعبی تولید می‌شود و طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. پس از 44 سال از زمان عرضه، حالا مرسدس بنز به رکورد تولید 500 هزار دستگاه G کلاس دست پیدا کرده است. برای گرامیداشت این رکورد، اشتوتگارتی‌ها پانصد‌هزارمین دستگاه مونتاژی توسط کارخانه گراتز اتریش را به یک مدل خاص و منحصربه‌فرد تبدیل کرده‌اند.

مرسدس بنز G کلاس و ترکیبی از گذشته و حال

این خودرو از نظر طراحی، اشاره‌هایی به مدل 1986 280 GE دارد و طراحان برخی از المان‌های ظاهری آن را از مدل مذکور الهام گرفته‌اند. با آنکه پیکره G کلاس در طول چهار دهه گذشته، تغییرات خفیفی را تجربه کرده است، اما خطوط موجود روی بدنه پانصد‌هزارمین مدل تولیدی بیشتر به نسل کنونی شباهت دارد. اما نکته جالب اینکه رنگ بدنه این مدل ویژه، طیفی خاص از رنگ سبز است که برای G کلاس در بدو تولد قابل سفارش بود.

مرسدس بنز G کلاس

برای اشاره بیشتر به گذشته و ایجاد حس‌و‌حالی مشابه با دهه 80 میلادی، راهنماهای پانصد‌هزارمین مدل تولیدی از مرسدس بنز G کلاس قابی نارنجی‌رنگ دارند. از دیگر المان‌های به‌اصطلاح رترو، باید به لوگوی بزرگ مرسدس روی کاور چرخ زاپاس، رینگ‌های پنج‌پره نقره‌ای و دستگیره در با طراحی قدیمی اشاره کنیم.

مرسدس بنز G کلاس

در داخل کابین دامنه تغییرات بسیار محدودتر است. صندلی‌های این مدل ویژه از G کلاس روکشی پارچه‌ای با طرح شطرنجی دارند؛ طرحی که در مدل‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت. یک دستگیره مخصوص هم در سمت شاگرد وجود دارد که عبارت No. 500,000 روی آن حک شده است. این دستگیره همانند بدنه، به رنگ سبز است.

مرسدس بنز G کلاس

اگر از طرفداران شاسی‌بلند محبوب G کلاس باشید، حتماً می‌دانید که این خودرو در سال 1979 به پیشنهاد محمدرضا‌شاه طراحی و تولید شد. از آن تاریخ تاکنون، این شاسی‌بلند آفرودمحور با همکاری مرسدس بنز و شرکت Steyr-Daimler-Puch که بعدها به تصاحب کمپانی مگنا اشتایر درآمد، در گراتز اتریش مونتاژ می‌شود.

در طول 4 دهه گذشته، مرسدس بنز، G کلاس را با اتاق‌های مختلفی عرضه کرده است. این خودرو به‌خاطر ترکیب توانایی‌های آفرود بالا با کابین لوکس و البته بدنه متمایز محبوبیت زیادی دارد. شاید بدانید نسخه برقی این خودرو با نام EQG در راه است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی