ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دوگانه سوز كردن خودرو
اخبار خودرو

طرح دوگانه سوز کردن خودرو برای تاکسی‌ها و وانت‌ها به‌صورت رایگان اجرا می‌شود

به نقل از مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، طرح دوگانه سوز كردن خودرو برای تاکسی‌ها و وانت‌ها به صورت رایگان اجرا می‌شود.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰

به نقل از مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، دوگانه سوز کردن خودرو برای تاکسی‌ها و وانت‌ها به‌صورت رایگان اجرا می‌شود. «محسن وزارتی» این خبر را در گفتگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد. براساس این طرح، تاکسی‌ها، وانت‌بارها و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند به‌صورت رایگان خودروهای خود را به سیستم دوگانه‌سوز مجهز کنند.

چگونه از طرح دوگانه سوز کردن خودرو بهره‌مند شویم؟

این طرح هم‌اکنون در هفت کارگاه استان البرز اجرایی می‌شود. هم‌زمان رانندگان خودروهای عمومی در استان‌های دیگر نیز می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند. ثبت‌نام رانندگان خودروهای عمومی (انواع تاکسی و وانت بار) متقاضی این طرح در سامانه GCR.NIOPDC.IR انجام می‌شود. اولویت گازسوز کردن با خودروهایی است که زودتر در سامانه مورد نظر با ثبت کد ملی و شماره موبایل نوبت‌گیری کنند.

با استفاده از مزایای طرح دوگانه‌سوز کردن خودرو که توسط دولت ارائه می‌شود، از کمک هزینه‌های این طرح بهره‌مند خواهید شد. بااین‌حال پس از اجرای این کار، سهمیه بنزین ماهانه کارت سوخت خودرو نصف می‌شود. در سوی دیگر اگر به مراکز مجاز دوگانه‌سوز کردن خودروها مراجعه کنید و تمامی هزینه این عملیات را پرداخت کنید، تغییری در سهمیه بنزین خودرو شما اتفاق نخواهد افتاد.

دوگانه سوز کردن خودرو

هزینه گازسوز کردن خودروها با توجه به نوع خودرو و تجهیزات استفاده شده، بین 4 الی 8 میلیون تومان است. دولت شرایط و تسهیلاتی برای تشویق مردم به دوگانه‌سوز کردن خودروها در نظر گرفته است. همچنین با توجه به اختلاف قیمت میان گاز طبیعی و بنزین، این هزینه به‌تدریج جبران خواهد شد.

به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، تاکنون 8600 دستگاه خودرو عمومی در استان البرز از طرح دوگانه‌سوز کردن خودرو بهره برده‌اند. این آمار تا پایان فروردین‌ماه سال جاری محاسبه شده است. دولت و وزارت نفت سعی دارند تا از طریق دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی، میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت را افزایش دهند. براساس تخمین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، دوگانه‌سوز کردن خودروها باعث شده است تا ماهانه 400 هزار لیتر سوخت در این استان صرفه‌جویی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی