ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه
اخبار خودرو

ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه بار دیگر فعال می‌شود!

ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه بار دیگر در دسترس متقاضیان قرار خواهد داشت. مهلت ویرایش از 20ام الی 23ام شهریورماه 1402 است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

درحالی‌که مدیر سامانه یکپارچه از پایان مرحله دوم این سیستم عرضه خبر داده بود، بار دیگر ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه فعال می‌شود. ویرایش سامانه یکپارچه این سامانه از روز دوشنبه، 20 شهریورماه، آغاز خواهد شد و تا روز پنج‌شنبه، 23 شهریور، ادامه خواهد یافت. طی این مرحله افرادی که موعد تحویل خودروی آن‌ها به سال 1403 موکول شده است، می‌توانند از ظرفیت‌های خالی موجود در سال 1402 بهره ببرند.

پیش از این و طی روزهای ابتدایی شهریور 1402، ویرایش سامانه یکپارچه در اختیار متقاضیان سه درصدی دور دوم این سامانه قرار گرفته بود. سه درصد از متقاضیان که در مرحله دوم با پیغام عدم تخصیص مواجه شده بودند، امکان انتخاب محصولات کرمان‌موتور یا مدیران‌خودرو را داشتند. همچنین متقاضیان خرید خودرو از این دو شرکت با موعد تحویل 1403، قادر به ویرایش خودروهایشان بودند. در این مرحله قابلیت ویرایش برای متقاضیان خودروهای سایپا در نظر گرفته نشده بود. اکنون این گروه از متقاضیان قادرند نسبت به ویرایش اتومبیل‌های ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه با ظرفیت خالی خودروسازان

اجرای دو مرحله ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه درحالی صورت می‌گیرد که سیل انصراف‌ها، باعث خالی‌شدن ظرفیت خودروسازان شده است. مدتی پیش، مدیر سامانه یکپارچه اعلام کرد که تنها 10 درصد مشتریان کرمان‌موتور و 50 درصد مشتریان سایپا نسبت به تکمیل وجه اقدام کرده‌اند. بنابراین بخش قابل‌توجهی از ظرفیت خودروسازان مرحله دوم خالی مانده است.

همچنین بخوانید: ویرایش سامانه یکپارچه بدون نتیجه محسوس برای مصرف‌کنندگان به پایان رسید

با توجه به افت قیمت خودروهای چینی در بازار، به‌نظر می‌رسد شرکت‌های خودروسازی خصوصی برای جلب توجه مشتریان به تلاش زیادی نیاز خواهند داشت. قیمت برخی خودروهای مونتاژی در بازار هم‌اکنون ارزان‌تر از کارخانه است و همین مسئله انتظار برای خرید خودرو از طریق شرایط فروش را بی‌دلیل جلوه می‌دهد. مشخص نیست سایپا چه خودروهایی را برای متقاضیان ویرایش آماده کرده است. خودروی شاهین این شرکت در مرحله دوم بسیار پرطرفدار بود که موعد تحویل اکثر نسخه‌های آن به سال 1403 موکول شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی