ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

چری اومودا 5
اخبار خودرو

عزم جدی چری برای ورود به بازار اروپا؛ اومودا 5 راهی انگلیس، آلمان و اسپانیا می‌شود

چری می‌خواهد با شاسی‌بلند اومودا 5 وارد بازار کشورهای اروپایی شود. این شاسی‌بلند در سه نسخه بنزینی، هیبریدی و برقی به فروش خواهد رسید.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۴ مهر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

شرکت چری رویای حضوری پررنگ در قاره اروپا را در سر دارد. این خودروساز چینی قصد دارد تا سال 2025 سه مدل جدید را در قاره سبز عرضه کند. جالب اینکه محصولات چری با برندی غیر از برند اصلی به‌فروش خواهند رسید. این برندها عبارتند از اومودا، جیکو و اکسلانتیکس. اولین مدلی که در اروپا به‌فروش می‌رسد، کراس‌اوور آشنای اومودا 5 است. این کراس‌اوور تا پایان سال در اسپانیا و اوایل سال آینده در انگلستان عرضه خواهد شد. پس از انگلستان و در ماه آوریل نوبت به بازار آلمان خواهد رسید تا میزبان اومودا 5 باشد.

برای هماهنگی بیشتر و بهتر با نیازهای مشتریان اروپایی، اومودا 5 در بازارهای مختلف با پیشرانه‌های متفاوتی قابل انتخاب خواهد بود. این کراس‌اوور خوش‌استیل با انواع پیشرانه‌های بنزینی، هیبریدی شارژی و تمام الکتریکی در قاره سبز حاضر خواهد شد. در انگلستان این خودرو با هر سه نوع پیشرانه در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

نسخه برقی این کراس‌اوور جدید چینی به یک پیشرانه 198 اسب بخاری مجهز است. وظیفه تأمین انرژی این نسخه را پک باتری 64 کیلووات ساعتی بر عهده دارد. با اتکا به این باتری و مطابق با استاندارد اروپایی WLTP این نسخه می‌تواند تا 280 مایل یا 450 کیلومتر مسافت را با یک بار شارژ طی کند.

چری

چری و عرضه اومودا 5 برقی با قیمتی در حدود 30 هزار یورو

برای بازار اسپانیا، چری نسخه بنزینی اومودا 5 را انتخاب کرده است. آلمان هم میزبان نسخه برقی این خودرو خواهد بود. این نسخه با قیمتی در حدود 30 هزار یورو قابل خرید خواهد بود. هر چند چنین رقمی برای یک کراس‌اوور ناشناخته کمی بالا به‌نظر می‌رسد، اما مدیر منطقه‌ای چری در اروپا آن را رقابتی می‌داند. آنطور که پایگاه خبری رویترز گزارش کرده است، چری با دو برند اومودا و جیکو، در تمامی بازارهای مهم اروپایی حاضر خواهد شد.

اومودا 5 در انگلستان با قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی مثل دو نمایشگر 10.25 اینچی، پشتیبانی از اندروید اتو و اپل کارپلی، گرمکن و سردکن صندلی و کروز کنترل تطبیق‌پذیر عرضه خواهد شد.

چری

اما برند اکسلانتیکس یک برند تمام الکتریکی است و مدل‌های برقی با نشان آن در اروپا به فروش خواهد رسید. این برند از اوایل سال 2025 وارد این قاره می‌شود. سدان E03 و کراس‌اوور E0Y دو محصول این برند نوپا هستند که اوایل امسال از آنها پرده‌برداری شد.

چری برای حضور بهتر در اروپا و تولید محصولات خود در خاک این قاره، به‌دنبال خرید یا ایجاد یک کارخانه جدید است. در حال حاضر مشخص نیست که کدام تصمیم نهایی خواهد شد، همچنین معلوم نیست که این کارخانه چه زمانی وارد فاز تولید می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی