ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت محصولات سایپا
اخبار خودرو

سوءمدیریت ادامه دارد؛ سردرگمی مشتریان به‌دلیل عدم اعلام قیمت محصولات سایپا

سایپا تنها خودروساز بزرگ حاضر در دور دوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو است. ظرفیت تولید این شرکت احتمالاً در این دوره تکمیل خواهد شد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۷ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

سایپا تنها خودروساز بزرگ حاضر در دور دوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو است. این شرکت با انواع محصولات خود شامل تیپ‌های مختلف شاهین، کوییک و ساینا در این مرحله حاضر شده. بااین‌حال قیمت محصولات سایپا برای تمامی این خودروها اعلام نشده است. نرخ رسمی چهار محصول این شرکت شامل کوییک GX، ساینا GX، شاهین اتوماتیک و اطلس هنوز اعلام نشده. همچنین موعد تحویل این خودروها در سامانه یکپارچه، نیمه دوم 1402 به بعد اعلام شده است.

عدم اعلام قیمت محصولات سایپا و داغ‌شدن شایعات

عدم اعلام قیمت محصولات سایپا شرایط پیچیده‌ای را برای مشتریان ایجاد می‌کند. آن‌ها اقدام به ثبت‌نام خودروهایی می‌کنند که قیمت فعلی آن‌ها مشخص نیست. علاوه‌براین، موعد تحویل این خودروها در بهترین حالت، نیمه دوم سال 1402 خواهد بود. با توجه به نوسانات لحظه‌ای بازارها، امکان پیش‌بینی میان‌مدت و حتی کوتاه‌مدت قیمت خودرو امکان‌پذیر نیست. به عبارت دیگر، پیش‌ثبت‌نام این خودروها برای مشتریان با ریسک همراه است.

عدم اعلام قیمت محصولات سایپا باعث شده تا بازار حدس و گمان‌ها بر سر قیمت این محصولات داغ شود. بنابراین متقاضیان ترغیب می‌شوند تا به‌جای انصراف، برای تحویل خودروها صبر کنند. بااین‌حال امکان دارد در زمان اعلام قیمت نهایی این خودروها، متقاضیان غافلگیر شوند و امکان تهیه وجه موردنیاز را نداشته باشند.

در پاسخ به انتقادات پیرامون مشخص‌نبودن قیمت محصولات سایپا، وزارت صمت هدف از راه‌اندازی سامانه یکپارچه را ایجاد لیست انتظار می‌داند.

به عبارت دیگر، سامانه یکپارچه عرضه خودرو نقش همان صف سنتی را برای مصرف‌کنندگان و متقاضیان خرید خودرو ایفا می‌کند. مشتریانی که نوبت آن‌ها زودتر از سایرین فرا برسد، خودرو را با قیمت کمتری تحویل می‌گیرند. سایر مشتریان که نوبت تحویل خودروها آن‌ها به نیمه دوم 1402 یا 1403 موکول می‌شود، اتومبیل خود را با قیمت بالاتری تحویل خواهند گرفت.

سایپا نیز از همین رویه برای جلب‌توجه مشتریان استفاده می‌کند. بنابراین مصرف‌کنندگان ناچارند در صف منتظر بمانند تا خودرویی را با قیمت نامشخص در زمان تقریبی تحویل بگیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی