ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسیریابی ماهواره‌ای فراری
اخبار خودرو

فراری مسیریابی ماهواره‌ای را کنار می‌گذارد چون گوشی‌ها بهتر هستند!

خریداران محصولات فراری به زودی باید سیستم مسیریابی ماهواره‌ای خودشان را در مدل‌های آینده به کار بگیرند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۰

خریداران محصولات فراری به زودی باید سیستم مسیریابی ماهواره‌ای خودشان را در مدل‌های آینده به کار بگیرند. خودروساز ایتالیایی بالاخره متوجه شد که گوشی‌های هوشمند در مسیریابی بهتر عمل می‌کنند. از این رو فراری قصد دارد مسیریابی اختصاصی را به طور کامل از محصولاتش از جمله‌ مدل‌های جدید پوروسانگوئه و ۱۲سیلیندری حذف کند.

چرا فراری مسیریابی ماهواره‌ای را کنار گذاشت؟

امانوئل کاراندو، رئیس بازاریابی محصولات فراری، می‌گوید که اتصال گوشی هوشمند بهترین و به‌روز‌ترین گزینه است و سیستم مسیریابی اختصاصی را بی‌استفاده می‌کند. فراری می‌داند که مشتریانش از خودروهای خود به صورت روزمره استفاده نمی‌کنند، بنابراین تصمیم گرفته که با ارائه یک سیستم مسیریابی خاص در خودرو که احتمالاً به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد، مالکان را به زحمت نیندازد.

به گفته کاراندو، امروزه اکثر مردم در سراسر جهان، نه فقط مالکان فراری، یک گوشی هوشمند دارند و آن‌ها مفیدترین چیزهایی هستند که می‌توان در هر خودرویی استفاده کرد. تصمیم جنرال موتورز مبنی بر حذف پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو و استفاده انحصاری از نرم‌افزار داخلی در محصولاتش انتقادات زیادی را در پی داشت. به نظر می‌رسد فراری حداقل در یک زمینه رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است.

مسیریابی ماهواره‌ای فراری

حدود یک دهه از عرضه اپل کارپلی و اندروید اتو می‌گذرد. هردو سیستم خود را به عنوان ویژگی‌های ضروری در تمام خودروهای امروزی جا انداخته‌اند. پس از سال‌ها تلاش خودروسازان برای ارائه تجربیات کاربری خوب با سیستم‌های اختصاصی خودشان، مشتریان انتظار دارند که این فناوری‌های کاربردی در خودروها وجود داشته باشند. بنابراین بعید است که تصمیم فراری مشکل خاصی به وجود بیاورد. فراری فقط آنچه را که مردم می‌خواهند در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.  

تصمیم فراری در حالی رخ می‌دهد که مسیریابی ماهواره‌ای به تازگی در خودروهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای سال‌ها، خودروهای داخلی فاقد نمایشگر سیستم صوتی بودند. امروزه نیز پس از افزودن نمایشگر، هنوز اندروید اتو و اپل کارپلی در تمامی خودروهای داخلی قابل دسترسی نیستند!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی