ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هیوندای جنسیس
اخبار خودرو

مالکان هیوندای جنسیس از بلند شدن رنگ بدنه خودرو شاکی هستند

مالکان هیوندای جنسیس در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کردند که 2 یا 3 سال پس از تحویل گرفتن خودرو، فرآیند بلند شدن رنگ بدنه آغاز

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۸:۳۰

سال‌ها پیش از آن‌که جنسیس به یک برند لوکس زیرمجموعه هیوندای تبدیل شود، هیوندای جنسیس یکی از محصولات اصلی خودروساز کره‌ای به شمار می‌رفت. هیوندای جنسیس در قالب دو نسل به بازار جهانی عرضه شد که نسل اول آن را در بازار کشورمان نیز شاهد بودیم. اکنون مالکان این خودرو از پوسته شدن رنگ خودرو و اکسید شدن پوشش بدنه خبر داده‌اند، موضوعی که برای هیوندای دردسر ساز خواهد بود.

مالکان هیوندای جنسیس در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کردند که 2 یا 3 سال پس از تحویل گرفتن خودرو، فرآیند بلند شدن رنگ بدنه آغاز شده است. این گروه از مشتریان به هیوندای شکایت کرده‌اند اما خودروساز کره‌ای این شکایت‌ها را نادیده گرفته است. اکنون مالکان سدان لوکس هیوندای به دنبال ادعای شکایت و دریافت غرامت از هیوندای بابت نقص رنگ بدنه جنسیس هستند.

دعوای دسته جمعی که توسط شاکی گائتانو روسو علیه هیوندای موتور آمریکا تنظیم شده است، در قالب دعوای «کلاهبرداری از اموال شخصی» طبقه‌بندی می‌شود. این پرونده که در 15 مارس 2024 بایگانی شد، در دادگاه‌های منطقه‌ای ایالات متحده و دادگاه منطقه شرقی نیویورک در حال بررسی است.

مشکل رنگ بدنه هیوندای جنسیس چیست؟

مشکل رنگ بدنه سدان لوکس هیوندای، اکسیداسیون زودرس است. این مشکل باعث محو شدن رنگ، تغییر رنگ و پوسته شدن رنگ می‌شود. براساس آن‌چه کاربران گزارش داده‌‌اند، رنگ بدنه کرم و سفید به زرد یا نارنجی تبدیل می‌شود. تمامی این اتفاقات در حالی رخ می‌دهند که هیوندای جنسیس یک خودرو لوکس به حساب می‌آید و همین موضوع باعث لطمه زدن به شهرت هیوندای خواهد شد.

هیوندای جنسیس
Hyundai Genesis

دادخواست ارائه شده از سوی شاکیان، تخمین‌های مختلفی را برای تعمیر رنگ بدنه خودرو شامل می‌شود که از 200 تا 1800 دلار متغیر هستند. برخی از مالکان به علت هزینه بالای تعمیر رنگ، ترجیح داده‌اند نسبت به این مساله بی‌اهمیت باشند. گروهی از مشتریان که نزد هیوندای شکایت برده‌اند نیز با بی‌اعتنایی این شرکت مواجه شده‌اند. به گفته مالکان، هیوندای مسئولیت کمی را در این موضوع برعهده گرفته است و از مالکان می‌خواهد تا خسارات وارده را خودشان ترمیم کنند.

بیشتر دادخواست‌های ارائه شده، مربوط به نسل اول هیوندای جنسیس هستند که در کشورمان نیز حضور دارد. این مدل از سال 2008 تا 2013 در بازار جهانی عرضه شد. نسل دوم این خودرو نیز با نام جنسیس G80 عرضه شد که حضور کمرنگی در ایران داشت. هنوز مشخص نیست که مشکل رنگ بدنه برای جنسیس کوپه نیز رخ داده است یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی