ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جتا VS5‌ و جتا VS7
اخبار خودرو

جتا VS5‌ و جتا VS7 در چین فیس‌لیفت شدند

براساس اعلام شرکت فاو چین، به‌زودی نسخه‌های فیس‌لیفت کراس‌اوورهای جتا VS5‌ و جتا VS7 وارد بازار چین می‌شوند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

جتا VS5‌ و جتا VS7 دو کراس‌اوور وارداتی ماموت خودرو برای بازار ایران هستند. این خودروها براساس همکاری مشترک آلمانی‌ها و چینی‌ها ساخته شده‌اند. برند جتا نیز درواقع زیرشاخه اقتصادی فولکس واگن است که به تولید خودرو برای بازار چین و سایر کشورهای درحال‌توسعه می‌پردازد. این برند توسط فولکس واگن و فاو چین بنیان نهاده شده است.

تاکنون سه محصول از این برند به بازار چین و ایران عرضه شده که دو کراس‌اوور جتا VS5‌، جتا VS7 و جتا VA3 هستند. هر سه این خودروها براساس پلتفرم خودروهای فولکس واگن ساخته شده‌اند و از تجهیزات فنی فولکس واگن بهره می‌برند.

براساس اعلام شرکت فاو چین، به‌زودی نسخه‌های فیس‌لیفت کراس‌اوورهای جتا VS5‌ و جتا VS7 وارد بازار چین می‌شوند. تنها بخش‌های ظاهری این خودروها تغییر کرده است و درزمینه مشخصات فنی، تغییراتی را در این خودروها شاهد نیستیم.

تغییرات محدود جتا VS5‌ و جتا VS7

جتا VS5‌ تغییرات ظاهری قابل‌توجهی را در مقایسه با نسخه‌های فعلی تجربه کرده است. ازجمله این تغییرات می‌توان به جلوپنجره ایکس‌شکل، سپرهای جدید جلو و عقب، آرم جدید و تخت به همراه حروف جتا روی درِ پنجم خودرو اشاره کرد. در جتا VS7 نیز تغییرات مشابهی رخ داده است؛ جلوپنجره آن فاقد قاب است که به خودروهای هاوال به‌خصوص هاوال H6 شباهت دارد.

جتا VS5‌ و جتا VS7

شرکت فاو اعلام کرده است که طراحی داخلی این خودرو بدون تغییر باقی خواهد ماند؛ بنابراین تمامی ابزارهایی که در نسخه‌های وارداتی بازار ایران می‌بینیم، در نمونه‌های فیس‌لیفت نیز حضور دارند. البته اقداماتی برای افزایش کیفیت ادوات کابین انجام شده است. جنس برخی قسمت‌ها که از پلاستیک خشک بود، اکنون با پلاستیک نرم جایگزین شده‌ است. همچنین روکش صندلی‌ها از دوخت جدید الماسی بهره می‌برند. همان‌گونه که کمی پیش اشاره کردیم، تغییری در بخش قوای فنی این خودروها رخ نداده است.

فاو و فولکس واگن

قیمت جتا VS5‌ و جتا VS7 به‌صورت رسمی از سوی ماموت خودرو به‌ترتیب دو میلیارد و 120 میلیون و دو میلیارد و 535 میلیون تومان اعلام شده. البته قیمت این خودروها در بازار آزاد از محدوده سه میلیارد تومان فراتر رفته است. این خودروها علاوه بر ایران، در روسیه نیز عرضه شده‌اند. قیمت نمونه‌های فیس‌لیفت این خودروها هنوز مشخص نیست و در زمانی نزدیک به عرضه نهایی معلوم می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی