ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پیکاپ کیا تاسمان
اخبار خودرو

پیکاپ کیا تاسمان سال آینده معرفی می‌شود؛ ورود کمپانی کره‌ای به بازاری پر چالش

ماجرای تولید خودروی پیکاپ توسط کیا اولین‌بار در سال گذشته مطرح شد.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۵ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

شرکت کیا در آینده نزدیک از یک خودروی پیکاپ رونمایی خواهد کرد. این خودرو موقتاً تاسمان نام دارد و قرار است نسخه اولیه آن در سال 2024 معرفی شود. آن‌طور که یکی از مدیران منطقه‌ای کیا به نشریه استرالیایی درایو اعلام کرده است، تاسمان در نیمه اول سال 2025 وارد خطوط تولید خواهد شد و روند تحویل سفارشات مشتریان نیز از میانه‌های همان سال شروع می‌شود. طبق صحبت‌های مدیر مذکور، این پیکاپ اکنون مراحل آزمایش و توسعه را پشت‌سر می‌گذارد.

ماجرای تولید خودروی پیکاپ توسط کیا اولین‌بار در سال گذشته مطرح شد. در ماه مارس 2022 این شرکت از تولید نه یک مدل، بلکه دو مدل پیکاپ تا سال 2027 خبر داد. این کمپانی در آن مقطع گفت یکی از این مدل‌ها «اختصاصی» و مدل دیگر یک پیکاپ «استراتژیک» برای بازار کشورهای درحال توسعه خواهد بود. با توجه به استفاده از این کلمات، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که مدل اختصاصی روی پلتفرم مخصوص خودروهای برقی تولید می‌شود. مدل استراتژیک هم احتمالاً از پلتفرمی مشتریک با مدل‌های درون‌سوز بهره خواهد برد.

کیا تاسمان پیکاپ استراتژیک؟

به‌نظر می‌رسد تاسمان همان مدلی باشد که کیا آن را استراتژیک توصیف کرده است، زیرا این پیکاپ با موتور دیزلی نیز تولید خواهد شد. شاید این پیکاپ در برخی بازارها با پیشرانه برقی هم عرضه شود. نسخه دیزلی تاسمان دارای شاسی مستقل از بدنه خواهد بود. کیا ظرفیت بار این نسخه را حدود یک تن و حداکثر ظرفیت کشش بار آن را 3.5 تن اعلام کرده است.

پیکاپ کیا تاسمان

درحال‌حاضر مشخص نیست که سبک طراحی کیا تاسمان به چه شکل خواهد بود. البته چند تصویر جاسوسی از این پیکاپ کره‌ای شکار شده است؛ این تصاویر نشان می‌دهند تاسمان پیکره‌ای مشابه با نسل جدید موهاوی خواهد داشت. از آنجایی که موهاوی یک شاسی‌بلند با شاسی مستقل از بدنه است، احتمال می‌رود تاسمان درحقیقت نسخه پیکاپ این مدل باشد.

نشریه درایو می‌گوید شاخه کیا در استرالیا، نقش بسیار پررنگی در توسعه اولین پیکاپ کمپانی دارد. شاید بدانید خودروهای پیکاپ در استرالیا فوق‌العاده محبوب هستند، به‌طوری که تویوتا لندکروزر سری 70 با وجود 40 سالگی، جزو مدل‌های پرفروش این کشور است! ازاین‌رو استرالیا یکی از بازارهای هدف بسیار مهم برای تاسمان محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rayacoder
    rayacoder | ۵ شهریور ۱۴۰۲

    وقتی 206 با لندکروز فرقی نداره، اینم با نیسان آبی فرقی نداره! لطفا منصف باشید و در مورد نیسان آبی هم مقاله بنویسید.

مطالب پیشنهادی