ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نیسان آبی
اخبار خودرو

استانداردسازی به روش جاده مخصوص؛ نیسان زامیاد به دی‌لایت مجهز شد!

نیسان جونیور نسل سوم که در بازار ایران با نام نیسان آبی یا نیسان وانت شناخته می‌شود، یکی از دیرپا‌‌ترین خودروهای روی خط تولید است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

نیسان جونیور نسل سوم که در بازار ایران با نام نیسان زامیاد یا نیسان وانت شناخته می‌شود، یکی از دیرپا‌‌ترین خودروها روی خط تولید است. این وانت توسط زامیاد از زیرمجموعه‌های سایپا به تولید می‌رسد و نام رسمی آن وانت زامیاد است. این خودروی قدیمی و غیرکارآمد به‌دلیل نبود جایگزین در بازار، همچنان به تولید می‌رسد و تمامی برنامه‌های زامیاد با عرضه نسخه‌های جایگزین آن به شکست منجر شده است. این خودرو همچنان روی خط تولید قرار دارد و در راستای کسب استانداردهای 85گانه، اکنون به دی‌لایت مجهز شده است!

دی‌لایت‌های نیسان آبی روی مجموعه سپر این خودرو کار گذاشته شده‌اند که شامل دو نوار LED هستند. سایر قسمت‌های جلوپنجره این خودرو بدون تغییر است و با نسخه‌های پیشین تفاوتی ندارد. بنابر اطلاعات ارائه‌شده توسط خبرگزاری‌های مختلف، درحال‌حاضر نیسان آبی 20 استاندارد از 85 استاندارد ممکن را کسب کرده است. عمده به‌روزرسانی‌های انجام‌شده در این خودرو محدود به بخش نورپردازی بوده‌اند؛ بنابراین در حوزه امنیت، اتفاق جدیدی شکل نگرفته است.

وانت زامیاد یکی از معدود خودروهای تولیدی در کشورمان است که همچنان به کیسه هوا مجهز نیست. با وجود اجبار سازمان استاندارد به خودروسازان، این وانت سالخورده به‌دلیل اینکه در دسته خودروهای کار و تجاری قرار می‌گیرد، از این قانون مستثنی شده است. نیسان جونیور خودرویی متعلق به نیمه قرن بیستم میلادی است و به‌هیچ‌وجه با استانداردهای امروز سازگاری ندارد. بااین‌حال خودروهایی همانند نیسان جونیور یا بنز واگن هود به‌دلیل نداشتن جایگزین، همچنان توسط خودروسازان بزرگ به تولید می‌رسند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی