ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرخ آموزش رانندگی
اخبار خودرو

نرخ آموزش رانندگی 50 درصد افزایش یافت

براساس اعلام رییس پلیس راهور فراجا، نرخ آموزش رانندگی در آموزشگاه‌ها به میزان 50 درصد افزایش یافت.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۱۵

براساس اعلام «سردار سید تیمور حسینی»، رئیس پلیس راهور فراجا، نرخ آموزش رانندگی در آموزشگاه‌ها 50 درصد افزایش یافت. هزینه دریافت گواهی‌نامه پایه 3 در آموزشگاه‌ها تا پیش از این 4 میلیون تومان بود اما اکنون متقاضیان برای دریافت گواهی‌نامه باید 6 میلیون تومان پرداخت کنند.

به گفته سردار حسینی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هزینه کلاس‌های آموزش رانندگی را تعیین می‌کند. این سازمان زیرمجموعه وزارت صمت است که بعد از تعیین هزینه این مبلغ را به پلیس اعلام می‌کند. سردار حسینی در ادامه سخنانش افزود: «پلیس و آموزشگاه‌های رانندگی اجازه ندارند مبلغی فراتر از عدد و رقم تعیین‌شده از متقاضیان دریافت کنند.»

خبرگزاری تسنیم در گزارشی به این موضوع پرداخته است. به گزارش این خبرگزاری، متقاضیان از افزایش 50 درصدی نرخ آموزش رانندگی انتقاد کرده‌اند. در شرایط اقتصادی فعلی، افزایش هزینه آموزشگاه‌های رانندگی باعث کاهش مراجعه افراد برای دریافت گواهی‌نامه خواهد شد.

جنبه‌های مثبت و منفی افزایش نرخ آموزش رانندگی

ممکن است این مسئله ابتدا جنبه مثبت قضیه را به ما نشان بدهد. طی سالیان گذشته، افراد بسیاری گواهی‌نامه دریافت کرده‌اند تا برای ثبت‌نام و قرعه‌کشی خودرو مدرک لازم داشته باشند. افزایش تعداد رانندگان در جاده‌ها و خیابان‌های کشور، باعث شده است شهروندان نسبت به رویه سریع صدور گواهی‌نامه برای افراد معترض شوند. بااین‌حال افزایش قیمت راهکار اصلاح این معضل نیست، بلکه دوره‌های آموزشی صدور گواهی‌نامه باید طولانی‌تر و سختگیرانه‌تر باشند.

نرخ آموزش رانندگی

افزایش قیمت صدور گواهی‌نامه و آموزش رانندگی باعث می‌شود بسیاری از افراد بدون دریافت گواهی‌نامه، رانندگی کنند. هم‌اکنون نیز در آموزشگاه‌های رانندگی شاهد تردد متقاضیانی هستیم که هنوز گواهی‌نامه رانندگی نگرفته‌اند اما با خودروی شخصی به آموزشگاه می‌آیند. بدیهی است افزایش تردد خودروهایی با رانندگان بدون گواهی‌نامه دردسر زیادی برای سایر رانندگان ایجاد می‌کند. پیگیری‌های قانونی پس از تصادف با خودروهایی که رانندگان آن‌ها گواهی‌نامه ندارند، به‌تنهایی معضلی بزرگ برای مالکان خودروها و رانندگان قانون‌مند به حساب می‌آید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی