ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کارت‌ سوخت شخصی
اخبار خودرو

از ده روز دیگر، سوخت‌گیری فقط از طریق کارت‌ سوخت شخصی انجام خواهد شد

به گفته «جواد اوجی»، وزیر نفت، از ده روز دیگر سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها فقط از طریق کارت‌ سوخت شخصی انجام خواهد شد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

«جواد اوجی»، وزیر نفت، در حاشیه جلسه هیئت دولت، از اعمال محدودیت‌های بیشتر برای سوخت‌گیری خبر داد. به گفته او، از ده روز دیگر سوخت‌گیری فقط از طریق کارت‌ سوخت شخصی انجام خواهد شد؛ بنابراین مرحله جدیدی از جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها را در پایان فروردین‌ماه 1403 شاهد خواهیم بود.

به گفته اوجی، قانون‌گذار وزارت نفت را مکلف کرده است که در سال 1403، 95 درصد سوخت‌گیری از طریق کارت‌های سوخت انجام شود. بااین‌حال، وزارت نفت اجرای این تصمیم را به بعد از تعطیلات نوروز موکول کرده است. به گفته وزیر نفت، ممکن بود مردم در تعطیلات نوروز آمادگی لازم را نداشته باشند و کارت سوخت همراهشان نباشد. ازاین‌رو کارت سوخت جایگاه‌ها در این ایام در دسترس مردم قرار گرفتند.

سوخت‌گیری فقط از طریق کارت‌ سوخت شخصی؛ راهکار وزارت نفت برای مدیریت مصرف بنزین

مرحله جدید ایجاد محدودیت در سوخت‌گیری، واکنشی به ثبت رکوردهای سهمگین مصرف سوخت طی تعطیلات نوروز 1403 است. میزان مصرف بنزین کشور در برخی روزهای تعطیلات نوروز به 152 میلیون لیتر رسید، درحالی‌که ظرفیت تولید بنزین در کشور 115 میلیون لیتر است. به گفته وزیر نفت، الزام به استفاده از کارت سوخت شخصی ارتباطی با افزایش قیمت بنزین ندارد. وزارت نفت تصمیم دارد از طریق مدیریت مصرف و روش‌های مدیریتی غیرقیمتی، فرایند عرضه و توزیع بنزین در کشور را تحت کنترل خود داشته باشد.

کارت‌ سوخت شخصی

الزام به سوخت‌گیری فقط از طریق کارت‌ سوخت شخصی درحالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته، سهمیه بنزین 3000 تومانی در کارت‌های سوخت کاهش یافته بود. همچنین سقف ذخیره بنزین 1500 تومانی در کارت‌های سوخت از 9 ماه (540 لیتر) به 6 ماه (360 لیتر) کاهش یافت. درواقع وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در تلاش هستند تا مالکان خودروها را به استفاده بیشتر از کارت سوخت شخصی ملزم کنند. از سوی دیگر، تلاش‌هایی برای کاهش مدت‌زمان صدور کارت سوخت از یک ماه به یک هفته درحال انجام است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی