ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استلانتیس
اخبار خودرو

سیستم جدید استلانتیس وجود خودروهای امدادی را به راننده اطلاع می‌دهد

گروه استلانتیس به پیشنهاد یکی از کارکنان خود سیستمی را توسعه داده که می‌تواند وجود خودروهای امدادی در اطراف را به راننده اطلاع دهد.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۳:۳۰

برخی از خودروهای مدل 2018 گروه استلانتیس به یک قابلیت جالب مجهز شده‌اند. این قابلیت که منحصر به مدل‌های موجود در خاک آمریکاست، وجود خودروهای آتش‌نشانی، آمبولانس و سایر اتومبیل‌های امدادی را به راننده اطلاع می‌دهد. علاوه‌بر این نوع خودروها، قابلیت جدید راننده را از وجود خطرات جاده‌ای نیز مطلع می‌کند.

سیستم جدید استلانتیس پس از آنکه یکی از کارمندان کمپانی به‌خاطر نقص شنوایی نتوانسته وجود خودروی امدادی را تشخیص دهد، توسعه پیدا کرده است. این کارمند ایده خود را از طریق طرح Star*Up در اختیار استلانتیس قرار داده است. در این طرح که یک رقابت درون‎‌شرکتی محسوب می‌شود، کارکنان می‌توانند ایده‌های جالب و کاربردی خود را پیشنهاد دهند.

قابلیت نوین استلانتیس با پلتفرم هشدار موسوم به HAAS Alert Safety Cloud یکپارچه است. این پلتفرم توسط هزاران ناوگان عمومی و خصوصی در ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این پلتفرم، با کمک ارتباطات بین خودرویی، هشدارها بین رانندگان پخش می‌شود.

نمایش هشدار روی نمایشگر مرکزی محصولات استلانتیس

تردد خودروهای امدادی در اطراف خودروی راننده، از طریق نمایش پیام روی نمایشگر مرکزی محصولات استلانتیس اطلاع‌رسانی می‌شود. مکمل این هشدار متنی، یک اخطار صوتی است. البته این هشدارها زمانی پخش می‌شوند که چراغ‌ها و آژیر خودروی امدادی روشن باشد. بنابراین زمانی که فرضاً یک آمبولانس یا خودروی آتش‌نشانی در حاشیه خیابان در حالت پارک قرار دارد و یا به‌طور عادی مسیری را طی می‌کند، هنگام عبور از کنار آن هشداری صادر نخواهد شد.

استلانتیس
گروه استلانتیس در یک نگاه

پلتفرم HAAS Alert Safety Cloud امکان استفاده از پروتکل مکان‌های پرخطر را نیز فراهم می‌کند. با کمک این پروتکل راننده می‌تواند از وقوع حادثه در مسیر پیش رو مطلع شود. در صورت وقوع حادثه به‌مدت 15 الی 20 ثانیه صدای هشدار پخش می‌شود. این پلتفرم محل ساخت و ساز و مناطق عملیاتی را نیز امن‌تر می‌کند.

معاون ارشد پلتفرم HAAS Alert Safety Cloud از تاثیر مثبت این پلتفرم در افزایش ایمنی ساخت و سازهای جاده‌ای و مناطق عملیاتی خبر داده است. وی اعلام کرده با توجه به تأکیدی که روی افزایش ایمنی این نوع مناطق وجود دارد، پلتفرم مذکور، بیش از پیش در این زمینه تمرکز خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی