ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا برد حرکتی
اخبار خودرو

تسلا برد حرکتی اغراق‌شده در خودروهای مدل Y ،S و X را کاهش داد

در پی انتقاداتی که نسبت به ارقام غیرواقعی برد خودروهای تسلا مطرح شده بود، این شرکت تخمین برد حرکتی برخی مدل‌ها را کاهش داد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

تسلا برای مدتی در اعلام برد حرکتی اغراق‌شده در برخی مدل‌های ماشین‌های برقی خود، خبرساز شده بود. اکنون چندین مدل محبوب این شرکت در ایالات‌متحده تخمین‌های برد حرکتی کمتری را نشان می‌دهند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که وزارت دادگستری آمریکا تحقیقاتی را در مورد ادعاهای اغراق‌شده این شرکت آغاز کرد. ارقام اصلاح‌شده فعلی حدود شش درصد کمتر از ارقام پیشین هستند؛ البته این ارقام در اروپا و بریتانیا تغییری نکرده‌اند.

براساس گزارش Electrek، تسلا تخمین برد شارژ باتری چندین خودروی خود شامل مدل‌های Y ،S و X در ایالات‌متحده را کاهش داده است. این رقم در برخی از مدل‌ها تا شش درصد کاهش یافته. اکنون وب‌سایت تسلا برد حرکتی مدل Y را 456 کیلومتر تخمین می‌زند. قبلاً این رقم 488 کیلومتر بود.

اصلاح برد حرکتی مدل‌های S ،Y و X تسلا

برد حرکتی مدل X اکنون 326 مایل (حدود 524 کیلومتر) ثبت شده است. پیش‌تر این رقم 333 مایل (حدود 535 کیلومتر) درج شده بود.

حداکثر برد حرکتی مدل Y از 530 به 499 کیلومتر و در مدل X از 535 به 524 کیلومتر کاهش یافته است. تخمین این برد برای مدل S Plaid نیز به‌روز شده؛ برد حرکتی این مدل از 637 به 577 کیلومتر تغییر یافته است. این تغییرات هنوز در لیست‌های تسلا در بریتانیا و اتحادیه اروپا اعمال نشده. همچنین محدوده حرکتی دیگر خودروها مانند سایبرتراک، مدل 3 و مدل Y Rear-Wheel Drive نیز تغییری نکرده است.

تسلا تاکنون توضیحی برای کاهش این برد حرکتی – یا به عبارت درست‌تر، اصلاح آن – ارائه نکرده است. برای سال‌ها، این شرکت به تخمین بیش‌ازحد و اغراق‌شده ارقام برد خود شهرت داشت و سازمان حفاظت از محیط‌زیست ایالات‌متحده مدعی بود که «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا، در سال 2020 درباره برد 400 مایلی (حدود 643 کیلومتری) تسلا مدل S اغراق کرده است. حالا این ارقام اصلاح شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی