ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیستم خودران تسلا
اخبار خودرو

سیستم خودران تسلا براساس داده‌های بازار چین تکامل می‌یابد

خبرگزاری رویترز و منابع محلی چینی گزارش داده‌اند که تسلا برای توسعه و تکامل سیستم خودران خود، با یک شرکت چینی شریک خواهد شد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۰

خبرگزاری رویترز و منابع محلی چینی گزارش داده‌اند که تسلا برای توسعه و تکامل سیستم خودران خود، با یک شرکت محلی شریک خواهد شد. این کار به تسلا اجازه می‌دهد تا یک مرکز داده در چین راه‌اندازی کند. داده‌های جمع‌آوری‌شده در این مرکز، برای توسعه سیستم خودران این شرکت مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

تصمیم تسلا برای استفاده از داده‌های رانندگی در چین پس از آن گرفته شد که قوانین محلی مربوط به استفاده از داده‌ها در چین تغییر کرد. قوانین جدید به تسلا اجازه می‌دهد تا داده‌های جمع‌آوری‌شده در بازار چین را به خارج از کشور منتقل کند. براساس قوانین جدید، تسلا می‌تواند برخی از داده‌ها را به‌صورت محلی پردازش کند و سایر داده‌ها را به خارج از کشور منتقل نماید.

نسخه کامل سیستم خودران تسلا به‌زودی در اختیار چینی‌ها قرار می‌گیرد

تسلا هنوز نسخه کامل سیستم خودران خود را در اختیار مشتریان چینی قرار نداده است. این شرکت اکنون تجهیزات مورد نیاز را از انویدیا خریداری کرده است و به‌دنبال یک شریک محلی است. تسلا به شریک محلی خود الگوریتم‌های لازم برای راه‌اندازی کامل سامانه خودران را آموزش می‌دهد.

سیستم خودران تسلا

«ییل ژانگ»، مدیرعامل شرکت مشاوره Automotive Foresight، همکاری با شرکای چینی را نقطه عطفی برای تسلا می‌داند. راه‌اندازی کامل سیستم خودران تسلا در چین باعث افزایش فروش محصولات این شرکت خواهد شد. علاوه‌براین، مشتریان چینی بیشتر از گذشته به استفاده از فناوری‌های رانندگی خودمختار علاقه‌مند می‌شوند. درنهایت برنده اصلی تسلا است، چرا که انبوهی از داده‌های مورد نیاز جهت بهبود و تکامل سیستم‌هایش را به دست می‌آورد.

تسلا هم‌اکنون داده‌های جمع‌آوری‌شده از سامانه خودمختارش را در تأسیسات اختصاصی خود واقع در شانگهای ذخیره کرده است. تسلا از مدت‌ها پیش تاکنون، در تلاش است تا این داده‌ها را به ایالات‌متحده منتقل کند. ممکن است تسلا بتواند به‌زودی این کار را انجام دهد زیرا انتظار می‌رود مقامات چینی قوانین مربوط به داده‌ها را تسهیل کنند. تسلا اکنون می‌تواند بدون ارزیابی‌های امنیتی عمیق به‌عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی یک‌ساله، داده‌هایش را به خارج از کشور منتقل کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی