ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا
اخبار خودرو

تحقیق جدید: رانندگان خودروهای تسلا بیشتر از هر برند دیگری تصادف می‌کنند

به نظر می‌آید قابلیت Autopilot تسلا، یکی از عوامل تأثیرگذار بر نرخ بالای تصادف این خودروهای برقی باشد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

براساس تجزیه‌وتحلیل 30 برند خودرو، رانندگان تسلا بالاترین میزان تصادف را در بین دیگر برندها دارند. در طول یک سال، رانندگان تسلا با نرخ تصادف 23.54 به ازای هر 1000 راننده در رتبه اول قرار دارند. رانندگان برند رام (Ram) نیز با نرخ 22.76 در رتبه دوم قرار گرفتند. به نظر می‌آید قابلیت Autopilot تسلا، یکی از علت‌های تصادف در این خودروهای برقی باشد.

براساس مطالعه و تجزیه‌وتحلیل‌های LendingTree، بین نوامبر 2022 (آبان 1401) و نوامبر 2023 (آبان 1402)، 23.54 تصادف تسلا به ازای هر 1000 راننده رخ داده است. تنها دو برند رام با نرخ 22.76 و سوبارو با نرخ 20.90 به ازای هر 1000 راننده بیش از 20 تصادف داشته‌اند. همچنین در نرخ حادثه برند رام در رتبه اول و تسلا در رتبه دوم قرار دارد. تفاوت نرخ تصادف و نرخ حادثه در این است که در نرخ حادثه، فاکتورهایی مثل سرعت در نظر گرفته نمی‌شود. درکل، داده‌های LendingTree در مورد علت دقیق تصادفات کاملاً قطعی نیستند.

نرخ بالای تصادفات تسلا از میان 30 برند دیگر

علت اینکه تسلا تا این حد مستعد تصادف است می‌تواند قابلیت رانندگی خودکار (Autopilot) آن باشد. سال گذشته، وزارت دادگستری تحقیقاتی را در مورد تسلا آغاز کرد و دریافت که 322 تصادف از جلو و سایر برخوردها ناشی از Autopilot بوده است. تسلا ادعا می‌کند که نقص‌های این قابلیت را با یک به‌روزرسانی ابری برطرف خواهد کرد.

منتقدان این قابلیت به این نکته اشاره می‌کنند که بازاریابی گمراه‌کننده تسلا ممکن است به رانندگان احساس امنیت کاذب بدهد و آن‌ها را فریب دهد تا فکر کنند خودرو می‌تواند کاملاً کنترل رانندگی را در امنیت کامل به‌دست گیرد.

همچنین براساس آمار منتشرشده، رانندگان BMW بیشترین DUI (رانندگی تحت تأثیر دارو و الکل) را داشته‌اند و در اینجا رانندگان تسلا بسیار خوب عمل کرده‌اند و در رتبه بیستم قرار دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی