ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرسدس بنز آکتروس
اخبار خودرو

مرسدس بنز آکتروس  برقی با برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتر رونمایی شد؛ رقیب جدید کامیون تسلا

مرسدس بنز تراکس از مرسدس بنز آکتروس ۶۰۰ رونمایی کرد که هدف آن ایجاد یک «استاندارد جدید برای حمل‌ونقل بار جاده‌ای» است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

مرسدس بنز تراکس از مرسدس بنز آکتروس ۶۰۰ رونمایی کرد که هدف آن ایجاد یک «استاندارد جدید برای حمل‌ونقل بار جاده‌ای» است.

در طراحی eActros 600 که اواخر سال آینده وارد فاز تولید خواهد شد، از منحنی‌های نرم و عناصر آیرودینامیک ازجمله پنل زیر بدنه و انحراف دهنده‌های هوا روی ستون‌های A استفاده شده است. چراغ‌های جلوی LED ماتریسی و کابین هدفمند که برای آیرودینامیک بهتر، اندازه آن ۸ سانتی‌متر افزایش یافته، به این مدل اضافه شده است.

مرسدس بنز آکتروس 600

مرسدس بنز آکتروس برقی ظرفیت حمل بار حدود ۲۲ تن دارد. این کشنده با سه باتری لیتیوم آهن فسفات تغذیه می‌شود که ظرفیت ترکیبی ۶۲۱ کیلووات‌ساعت را ارائه می‌دهند. این پیکربندی برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتر را فراهم می‌کند. مرسدس اشاره کرده که تقریباً ۶۰ درصد سفرهای طولانی مشتریان آن‌ها کوتاه‌تر از این مسافت است. درنتیجه، تا زمانی که زیرساخت شارژ در نقاط بارگیری و تخلیه بار وجود دارد، مشتریان نباید هیچ نگرانی درزمینه برد این کامیون داشته باشند.

برای شرکت‌هایی که نیازمند طی مسافت بیشتری هستند، مرسدس اعلام کرده است که eActros 600 روزانه می‌تواند مسافت بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند.

دیگر مشخصات مرسدس بنز آکتروس 600

تسلا به‌صورت رسمی مشخصات باتری Semi را فاش نکرده است. بااین‌حال، گفته می‌شود که نسخه Longhaul دارای ظرفیت باتری ۸۵۰ تا ۹۵۰ کیلووات‌ساعت است که بردی در حدود ۸۰۴ کیلومتر را فراهم می‌کند.

مرسدس بنز تراکس کامیون آکتروس ۶۰۰ را طوری طراحی کرده است که دوام مشابه آکتروس‌های سنگین معمولی داشته باشد. بنابراین این مدل نباید در طول ۱۰ سال برای طی مسافت ۱.۲ میلیون کیلومتر مشکلی داشته باشد. این شرکت افزود که حتی پس از این دوره، «وضعیت سلامت باتری هنوز هم باید بیش از ۸۰ درصد باشد». 

این باتری‌ها یک محور برقی ۸۰۰ ولتی جدید با دو موتور برقی را تغذیه کرده و خروجی پیوسته ۵۳۶ اسب‌بخار و حداکثر خروجی ۸۰۵ اسب‌بخار تولید می‌کنند. حداکثر خروجی در اغلب اوقات بدون هیچ وقفه‌ای در گشتاور، در دسترس است.

مرسدس بنز آکتروس برقی

eActros 600 دارای ظرفیت شارژ تا ۴۰۰ کیلووات است، اما این شرکت درنهایت قصد دارد شارژ مگاواتی را برای آن ارائه دهد. شارژ ۲۰ تا ۸۰ درصدی این مدل در حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

مرسدس اشاره کرد این مدل قیمتی 2 تا 2.5 برابر مدل دیزلی خواهد داشت. همچنین این شرکت گفته است که در برخی بازارها آکتروس ۶۰۰ می‌تواند در بلندمدت سودآورتر باشد. تحلیل دقیق این موضوع به عوامل مختلفی ازجمله تخفیف‌ها و نرخ برق بستگی دارد. البته شرکت آلمانی اشاره کرده است که این مزایا می‌تواند در دوره متوسط نگهداری خودرو در حدود پنج سال یا پس از حدود ۶۰۰۰۰۰ کیلومتر آغاز شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی