ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نشست اتوبان آزادگان
اخبار خودرو

هشدار به تهرانی‌ها در خصوص نشست اتوبان آزادگان

در برخی بخش‌های اتوبان آزادگان، لوله و تجهیزات شهری جمع‌آوری آب‌های سطحی سرقت شده‌اند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران، در خصوص نشست اتوبان آزادگان به شهروندان تهرانی هشدار داد. به گفته «میثم مظفر»، لاین تندرو این اتوبان در معرض نشست قرار دارد. این گفته‌ها در جریان بازدید روز یکشنبه اول مردادماه 1402 از منطقه 19 شهر تهران بیان شد.

به گفته رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران، نشست اتوبان آزادگان یک چالش خاص است که اگر به‌صورت فوری برطرف نشود، به یک بحران غیرقابل حل تبدیل خواهد شد. به گفته او در برخی بخش‌های اتوبان آزادگان، لوله و تجهیزات شهری جمع‌آوری آب‌های سطحی سرقت شده‌اند. درنتیجه آب مورد استفاده در آب‌یاری درختان و گیاهان رفیوژ میانی این اتوبان، به راحتی وارد خاک می‌شود. خاک این منطقه اکنون به شدت اشباع شده و وزن آن نیز افزایش یافته است. درنتیجه این مشکل، زمین این منطقه دچار فرونشست شده است و علاوه‌برآن، پدیده اعوجاج خاک نیز در این منطقه مشاهده می‌شود. بنابراین علاوه بر مشکل سرقت لوله‌ها، ممکن است این قطعات دچار شکستگی نیز شده باشند.

نشست اتوبان آزادگان، چالش خاص شهر تهران

بنابر اعلام میثم مظفر، نشست اتوبان آزادگان طی دوماه گذشته به‌صورت مکرر رخ داده است. این نشست‌ها در ابعاد ۶×۶ به عمق یک و نیم متر بودند. شهرداری به‌صورت موقت با 12 میکسر بتن، این فرونشست را پر کرده است. بااین‌حال بحران نشست اتوبان آزادگان ممکن است هر لحظه رخ دهد. وقوع این بحران بسیار جدی است. زیرساخت‌های شهری این منطقه در معرض آسیب قرار دارند و حتی ممکن است تلفات جانی نیز در اثر این حادثه به وقوع بپیوندند.

درحال‌حاضر طرحی برای انتقال خط جمع‌آوری آب‌های سطحی این اتوبان به بخش جنوبی مصوب شده است. این طرح 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که نیازمند حمایت شورای شهر تهران است. درنتیجه هر دو نهاد شهر تهران یعنی شهرداری و شورای شهر، بایستی هرچه سریع‌تر از وقوع یک بحران در این بخش از شهر جلوگیری به عمل آورند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۳ مرداد ۱۴۰۲

    ببین چهار تا معتاد رو جمع نمیکنید ببرید کار ازشون بکشید، یک شهر ۱۳ میلیونی رو نابود دارند میمنند

مطالب پیشنهادی